Sıvı soğutma stand off parçası nereden temin edilir?

Jugger1910

Hectopat
6 Ay kadar önce Aurora 240 sıvı soğutucu almıştım ve yeni fark ettim pompayı oturttuğum demirlerin esnemesini engelleyen plastik parçalar (stand-off diye geçiyor. Tam adını öğrenebilmiş değilim) olmadığını gördüm.

240.PNG

Sıvı soğutucunun pompaya bağlı olan demiri 4 bir yandan esniyor. Bu araya koyduğumuz parçayı nereden temin edebilirim ya da nasıl temin edebilirim?

20200518_014547.jpg

20200526_223806.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok özellikli bir parçaya benzemiyor. İnceleme vidrolarından bakar mısınız bildiğimiz silindir mi diye? Mobil internetten girdiğim için ben bakamıyorum da.
Bildiğimiz düz plastikse onu sanayide bulmak sorun olmamalı.

Çok özellikli bir parçaya benzemiyor. İnceleme vidrolarından bakar mısınız bildiğimiz silindir mi diye? Mobil internetten girdiğim için ben bakamıyorum da.
Bildiğimiz düz plastikse onu sanayide bulmak sorun olmamalı.
hocam slikon bir parça dediğiniz gibi silindir esnemeyi engelliyor daha fazla sıkılmasın engellesin diye
Örnek varsa elinde 3d baskı yapan bir yerde basılabilir.
Malesef hocam

Boyutlarını Xigmatek'e sorarsanız söylerler ya. Diğer arkadaşın dediği gibi 3B yazıcılar da olur, silikon ve içi boş bir şey bulmak o kadar zor olmamalı. Soğutma performansında sıkıntı var mı?

Boyutlarını Xigmatek'e sorarsanız söylerler ya. Diğer arkadaşın dediği gibi 3B yazıcılar da olur, silikon ve içi boş bir şey bulmak o kadar zor olmamalı. Soğutma performansında sıkıntı var mı?
Performansta herhangi bir sorun yok ama işaretlediğim taraflar eğiliyor aşşağı doğru baskıdan dolayı herhangi bir direnç olmadığı için sıkabildiğim kadar gidiyor
asd.jpg

Hocam sanayide kauçuk malzeme satışı yapan yerlerde mutlaka vardır. Silindirik delikli kauçuk veya delikli takoz olarak araştırın.
En kötü ihtimal bulamazsanız motosikletler için kaplin lastikleri oluyor. Yumuşak kauçuk bir malzeme. Maket bıçağıyla istediğiniz şekli verirsiniz.
Bu tür ufak şeyler yedek parça olarak satılmıyor soğutucunun distribütörüne ulaşmanızdan sonuç çıkmayabilir.

Hocam sanayide kauçuk malzeme satışı yapan yerlerde mutlaka vardır. Silindirik delikli kauçuk veya delikli takoz olarak araştırın.
En kötü ihtimal bulamazsanız motosikletler için kaplin lastikleri oluyor. Yumuşak kauçuk bir malzeme. Maket bıçağıyla istediğiniz şekli verirsiniz.
Bu tür ufak şeyler yedek parça olarak satılmıyor soğutucunun distribütörüne ulaşmanızdan sonuç çıkmayabilir.
evet delikli takoz tam aradığım şey hocam :) teşekkür ederim(ama kaplin lastiği biraz uzak kaldı gibi.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı