Sıvı soğutma tehlikeli midir?

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Önceden sıvı soğutmalarda çok sorun yaşayan olurdu. Ondan beridir hava soğutma kullanırım ama artık hem biraz daha performans, hem de görsel için sıvı soğutma düşünmeye başladım. Düşünsem Silverstone PF240 modelini almak. F/P bir soğutucu araştırmalarıma göre. Hem estetik, hem performans yönünden beni tatmin eder. Ryzen 3600 işe kullanacağım. 1-2 yıla işlemciyi değişirim. Değiştiğimde 3900X tarzı bir şey alırım, yeni nesil de alabilirim, örnek olsun diye 3900X dedim. Beni 3-4 yıl götürebilir mi sizce, bakımlarına da dikkat etsem en azından 1 yıl da diğer soğutucuyla kullanacak performans alır mıyım? Noctua vs. almak istemiyorum. Şu an zaten FSP Windale 6 kullanıyorum ve performansı kötü değil, sadece estetik ve daha rahat kullanım için hava soğutma istiyorum. Üstte 2 fan eksiğim de var, onu da halletmiş olacağım. Sizce 2 yıl garantili bu tarz ürünler beni 3-4 yıl bakım yapsam götürür mü, eskisi gibi sızdırma, akma durumları olur mu, bunu merak ediyorum.

Önceden sıvı soğutmalarda çok sorun yaşayan olurdu. Ondan beridir hava soğutma kullanırım ama artık hem biraz daha performans, hem de görsel için sıvı soğutma düşünmeye başladım. Düşünsem SilverStone PF240 modelini almak. F/P bir soğutucu araştırmalarıma göre. Hem estetik, hem performans yönünden beni tatmin eder. Ryzen 3600 işe kullanacağım. 1-2 yıla işlemciyi değişirim. Değiştiğimde 3900X tarzı bir şey alırım, yeni nesil de alabilirim, örnek olsun diye 3900X dedim. Beni 3-4 yıl götürebilir mi sizce, bakımlarına da dikkat etsem en azından 1 yıl da diğer soğutucuyla kullanacak performans alır mıyım? Noctua vs. almak istemiyorum. Şu an zaten FSP windale 6 kullanıyorum ve performansı kötü değil, sadece estetik ve daha rahat kullanım için hava soğutma istiyorum. Üstte 2 fan eksiğim de var, onu da halletmiş olacağım. Sizce 2 yıl garantili bu tarz ürünler beni 3-4 yıl bakım yapsam götürür mü, eskisi gibi sızdırma, akma durumları olur mu, bunu merak ediyorum.

Sorun çıkarmaz ama şöyle sorun olur gidip siz dünyanın en kötü firmasının soğutmasını aldınız bozulma ihitmali yüksektir kaliteli ürünlerde bu sorunlar %0.1 oranla oluşabilir.

Sorun olmaz diye bir şey söz konusu değil, sorun olabilir.

Eğer sorun olursa, sızdırma olursa, tüm sistemi elinize alırsınız. Bunun önüne geçmek için alacağınız sistemi iyi araştırın.

Beyler 2 yıl distribütör garantili Silverstone PF240 düşünüyorum. İnceleme videolarında iyiydi tabi ama adamlar oturup aylarca kullanmıyor. Bu markanın sızdırmazlık garantisi var mı bu 2 yıl içinde, bilginiz var mı?

Beyler 2 yıl distribütör garantili Silverstone PF240 düşünüyorum. İnceleme videolarında iyiydi tabi ama adamlar oturup aylarca kullanmıyor. Bu markanın sızdırmazlık garantisi var mı bu 2 yıl içinde, bilginiz var mı?
Ürünü Akortek getiriyor galiba, iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Geri
Yukarı