Sıvı soğutma temizleme

semih aslantürk

Centipat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, 2. el bir sıvı soğutma alacağım. Fakat biraz pis duruyor bunu sisteme takmadan önce hangi aşamalardan geçirmem gerek; işlemciye temas eden bakır kısmına bildiğim kadarı ile dokunmamak gerek ama aldığım kişi dokunmuş olabilir o kısmı ne ile temizleyeyim. İşlemcinin üzerindeki termal macunu ne ile temizlerim peçeteye çok az bir miktar kolonya ya da dezenfekten mi sıkmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kısmı ketçap ile temizleyebilirsiniz. Üzerinde biraz bekletip peçeteyle silin yeter. Kolonya ile de kalan termal macunu silebilirsiniz. Sisteme takmadan önce radyatörün üzerindeki tozları iyice alıp foşur foşur yıkamanızı tavsiye ederim.

İşlemciye temas eden yüzeyi kolonya ile silmeniz yeterli. Daha sonra termal macun sürüp takacaksınız. Elektrikli parçaları söktükten sonra radyatörü önce hava ile temizleyin, sonra yıkayabilirsiniz. İyice kuruttuktan sonra montaj yaparsınız.

Kaç yıllık ürün bu? Garantisi yoksa hiç bulaşmayın bence. Sıvı soğutma pek şakaya gelmiyor maalesef.
Temizlik içinse fırça+elektrikli süpürge iş yapıyor. Bakır kısmı ellemenizi gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. İşlemci yüzeyi için izopropil alkol+peçete en iyisidir.

Kaç yıllık ürün bu? Garantisi yoksa hiç bulaşmayın bence. Sıvı soğutma pek şakaya gelmiyor maalesef.
Temizlik içinse fırça+elektrikli süpürge iş yapıyor. Bakır kısmı ellemenizi gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. İşlemci yüzeyi için izopropil alkol+peçete en iyisidir.

İzopropil alkole ulaşamam maalesef. 150 TL gibi bir fiyata Cooler Master Seidon alacağım biraz eski gibi duruyor ve garantisi yok ama fiyatı aşırı cazip geliyor.
O kısmı ketçap ile temizleyebilirsiniz. Üzerinde biraz bekletip peçeteyle silin yeter. Kolonya ile de kalan termal macunu silebilirsiniz. Sisteme takmadan önce radyatörün üzerindeki tozları iyice alıp foşur foşur yıkamanızı tavsiye ederim.
Ketçap ile mi ilk defa duydum şaşırttı. Kolonya sıkıntı çıkarır mı ki orada ?

Geri
Yukarı