Sıvı soğutma ve ekran kartı bilinmesi gerekenler nelerdir?

kalfar55

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sıvı soğutma ve ekran kartı bilinmesi gerekenler nelerdir?
ASUS'un lc modeliyle ilgileniyorum acaba alındığında neleri bilmek gerekiyor nelere dikkat etmek gerekiyor.
Rehber videosunu izledim birkaç yerde araştırmada yaptım ancak aradığım şu sorulara cevap henüz bulamadım bilen varsa bir yazarsa memnun oluruz.
Ekran kartı için sorduğumdan dikkat edelim.

1- Acaba sıvıyı yenilemek gerekiyor mu yani zamanla bitme azalma gösteriyor mu?
2- Dikkat edilecek hususlar nelerdir? Kutudan çıkarıp yıllarca takviyesiz direkt olarak kullanılabiliyor mu?

Zamanla herhangi bir yenilik aşınma veya tamir ilgi gösteriyor mu çünkü sıvı soğutmanın farkı içinde sıvıyı barındırmasıdır şeklinde sorular buyurun...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sıvı kullanmadım hiç ama radyatör içindeki sıvı elbette bir süre sonra azalacak veya özelliğini kaybedecektir.

öncelikle sıvı için gereken boruların montajını düzgün yapman gerekiyor en önemli konu burası. sıvıyı azaldıkça ekleme yaparsın. yenilemeyi ise senede 1 yapman yeterli olur

yalnız bu kartta hazır geliyor diye biliyorum ayrıca montajda parça parça olup olmadığına emin değilim kendinden sıvı soğutmalı bir parça biliyor dunuz değil mi bunu ?

ekran kartı bundan mı? bu ise ilk madde hariç aynen devam. bunlarda custom loopların aksine ekleme yapmak gibi bir ihtiyaç yok aio ile aynı mantık senelik değiştirsen yeter. bunu söylememin sebebi performans kaybı yaşamaktan ziyade ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlamak.
bu videoda aio değiştiriyor ama dediğim gibi aynı mantık, gerektiği zaman bakabilirsin. internette how to refill aio cooler diye aratırsın, bu model ekran kartları çok fazla olmadığı için direkt ekran kartı üzerinden gösterilen video ya yok yada çok azdır.

ekran kartı bundan mı? bu ise ilk madde hariç aynen devam. Bunlarda Custom loopların aksine ekleme yapmak gibi bir ihtiyaç yok AiO ile aynı mantık senelik değiştirsen yeter. Bunu söylememin sebebi performans kaybı yaşamaktan ziyade ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlamak.
bu videoda AiO değiştiriyor ama dediğim gibi aynı mantık, gerektiği zaman bakabilirsin. İnternette how to refill AiO cooler diye aratırsın, bu model ekran kartları çok fazla olmadığı için direkt ekran kartı üzerinden gösterilen video ya yok ya da çok azdır.

AiO nedir? Tam olarak markayı mı veya modeli mi kast ediyorsunuz tam olarak ( evet ondan tam olarak)

aio (all in one) cpu sıvı soğutmaya deniyor. benim bildiğim bu ekran kartıyla aynı şekilde hazır sıvı soğutmalı tek ekran kartı sapphire toxic. bu ikisinin çalışma mantığı gigabyte waterforce gibi sonradan custom loopla sıvı soğutma yerine direkt tak-çalıştır olarak gelmesi.
özetlemek gerekirse; eğer uzun ömürlü kullanım istiyorsanız senelik değiştirmeniz iyi olur. hiç değiştirmeseniz de uzunca bir süre kullanırsınız.

düzeltme; asus lc, aio gpu dur. aio sadece cpudaki sıvı soğutmaya denmiyor.

Geri
Yukarı