Sıvı Soğutma vs Hava Soğutma

Weks

Centipat
Daha fazla  
Selam, normal bir öğrenci oyuncuyum. O.C ile pek bir işim olacağını sanmıyorum. 5-6 sene sonra zaten yeni sisteme geçeceğimi varsayıyorum. O yüzden sıvı soğutma almamamı söylediler ama ben foruma sormak istedim. Eğer bir hava soğutma alırsam yanına 2 tane Corsair HD120 fan alacağım. Kasa daha hoş gözükecek. Eğer sıvı soğutma alırsam fan almama gerek olmayacak. O.C ile işim olmadığı için sizce hangisini almalıyım?

Sistem;
  • AMD Ryzen 5 3600X
  • RX 5700XT Nitro+
  • Corsair Spec-Delta RGB Kasa
  • MSI B450 Tomahawk Max

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, normal bir öğrenci oyuncuyum. O.C ile pek bir işim olacağını sanmıyorum. 5-6 sene sonra zaten yeni sisteme geçeceğimi varsayıyorum. O yüzden sıvı soğutma almamamı söylediler ama ben foruma sormak istedim. Eğer bir hava soğutma alırsam yanına 2 tane Corsair HD120 fan alacağım. Kasa daha hoş gözükecek. Eğer sıvı soğutma alırsam fan almama gerek olmayacak. O.C ile işim olmadığı için sizce hangisini almalıyım?

Sistem;
  • AMD Ryzen 5 3600X
  • RX 5700XT Nitro+
  • Corsair Spec-Delta RGB Kasa
  • MSI B450 Tomahawk Max
Uzun vadede Hava Soğutma almak daha mantıklı geliyor benim için zaten oc yapmıcaksın kaliteli hava soğutma ucuz sıvı soğutmadan iyidir.

Çok kaliteli bir OC kanalında adamlar bunun krallarıyla kapıştırdı ve Noctua hava soğutucu diğer sıvı soğutmaya göre daha iyi çıktı fiyat açısından da daha iyi. Tavsiyem şuan piyasanın en iyi fanları Noctua markasının ben de kullanıyorum gerçekten bariz kalite akıyor.

Kaliteli bir hava soğutma kötü bir sıvı soğutmayı geçer. Yani alacağın ürüne bağlı biraz bu durum aslında.
Uzun vadede Hava Soğutma almak daha mantıklı geliyor benim için zaten oc yapmıcaksın kaliteli hava soğutma ucuz sıvı soğutmadan iyidir.
O.C rekoru kırmaycaksan kaliteli bir hava soğutma yeterlidir.
Öncelikle teşekkür ederim. 350TL bütçe ayıracağım hava soğutmaya. Önerdiğiniz bir model var mı?
Hepsiburada, Trendyol gibi yerlerde bulunuyorsa benim için daha iyi olur.

Öncelikle teşekkür ederim. 350TL bütçe ayıracağım hava soğutmaya. Önerdiğiniz bir model var mı?
Hepsiburada, Trendyol gibi yerlerde bulunuyorsa benim için daha iyi olur.
Noctua NH-U12S kullanıyorum ben 100 tl daha koyabilirsen gözün kapalı alabilirsin 400 lira civarlarında geziyor.

Noctua NH-U12S kullanıyorum ben 100 tl daha koyabilirsen gözün kapalı alabilirsin 400 lira civarlarında geziyor.
Yanına 450TL'lik 2 tane fan alacağım için artıramıyorum. Bunları fiyatı zorlayarak söyledim. Öneriniz için teşekkürler. Biraz daha ucuz iyi bir öneriniz var mı?

Yanına 450TL'lik 2 tane fan alacağım için artıramıyorum. Bunları fiyatı zorlayarak söyledim. Öneriniz için teşekkürler. Biraz daha ucuz iyi bir öneriniz var mı?
İşlemci soğutucusu kasa fanlarından daha önemli nasıl yanına 2 tane fan alıcaksın anlamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı