Sıvı Soğutma vs Kule Tipi

400-600 TL bandında bir kule tipi soğutucu yetecektir. Zaten OC edilebilen bir işlemci değil.

10400 ile Cooler Master Hyper 212 Spektrum kullanıyorum. Yaz aylarında 60 dereceyi geçmiyor, kışın genellikle 50-55 arası gidiyor. Bence oldukça kabul edilebilir değerler. Özellikle fiyatı göz önüne alındığında. Geçen sene 400 civarına almıştım. Şu an 800 civarına satılıyor ama gene de sıvı soğutuculardan çok daha uygun olacağını düşünüyorum.
Değil 800 TL, 600 TL bile etmez dediğiniz soğutucu.

O işlemciye sıvı soğutucu fazla. İleride çok güçlü işlemciler alırım diyorsanız sıvı soğutucu alabilirsiniz. Şimdilik ise basit kule tipi soğutucular bile kurtarabilir diye düşünüyorum.
ilerde farklı işlemci serilerine geçmek için şimdiden bilgi topluyorum diyelbilirim ona göre fazla F/P ürün görüşlerinize ihtiyacım var :)

ilerde farklı işlemci serilerine geçmek için şimdiden bilgi topluyorum diyelbilirim ona göre fazla F/P ürün görüşlerinize ihtiyacım var :)
O parayı şimdi işlemciyi arttırmak için kullanın bence. Geleceğe yönelik olması için pahalı bir sıvı soğutma alınmaz. O para ile sisteminizi güzelleştirirsiniz. 10400F'e 5000TL'lik soğutucu da taksanız 500TL'lik de taksanız performans aynı olacak. İşlemci belli bir derecenin üstüne çıkmasın yeter ki o işlemciyi 700-800 TL arası bir soğutucu ile 70 derece altı en sıcak günde bile tutarsınız.

400-600 TL bandında bir kule tipi soğutucu yetecektir. Zaten OC edilebilen bir işlemci değil.

Değil 800 TL, 600 TL bile etmez dediğiniz soğutucu.
Neye göre böyle bir yorumda bulunuyorsunuz? Şu zamanlarda oyun oynarken stok soğutucuyla 76-78 dereceleri gören işlemci 55 derecelerde çalışıyor. Malzeme kalitesi gayet iyi ve içinden iletkenliği 11w işlemci macunu çıkıyor. Ben aldığımda 400 Tl idi. O zamanlar alternatif olarak 150-200 Tl'ye çin malı alternatifleri vardı. Durum hala değişmediyse hala almak gayet mantıklı.

SE-224XT soğutma olarak daha iyidir fan olarak 224XT çok daha iyi arada 10 CFM'lik bir fark var ama o kadar farka değer mi bilmem.

Yardımlarınız için teşekkür ederim Snowman T5 Dual fan aldım açıkçası bu kadar etkili olcağından şüpheliydim. 81-90 dereceden 30- 38 bandına indirdi istediğim değerleri karşıladı :)

Geri
Yukarı