Sıvı Soğutma vs Kule Tipi

CRAP

Yoctopat
Daha fazla  
Oynadığım oyunlar genelde %50 civarında kullanıyor işlemciyi, bu soğutucunun performansına göre soğuk denebilecek derecelerde çalışması beni rahatlatır açıkçası. 80 derece görünce bir rahatsızlık düşüyor içime. Termal macun almaya üşenirsem bende o macunu sürerim.

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Son 1-2 haftadır oyunlarda 82-83 derecelerde boşta bile Max 45 bandında geziyor. Bende sizin gibi düşünüyorum. Hatta sıvı soğutucu almayı bile düşündüm. Şimdi.
Kule tipi mi? Sıvı soğutma mı? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Anakart: ASUS Prime B460M-A r2.0
İşlemci: Intel 10400F

Bütçeye göre değişir. F/P açısından kule tipi soğutucular o fiyat bandındaki (1000TL'e kadar) sıvı soğutuculardan daha iyi performans verir.. Bütçe ve işlemciye göre değişir durum.

Soğutması zor bir işlemci değil, OC da yapamayacağınıza göre F/P kule tipi ile devam etmek mantıklı. Ama ben illa sıvı istiyorum derseniz ona göre bütçe ve kasa radyatör desteğini belirtmeniz lazım. Şimdi 1500 liralık işlemciye de 2000 liralık soğutucu takılmaz.

peki
Soğutması zor bir işlemci değil, OC da yapamayacağınıza göre F/P kule tipi ile devam etmek mantıklı. Ama ben illa sıvı istiyorum derseniz ona göre bütçe ve kasa radyatör desteğini belirtmeniz lazım. Şimdi 1500 liralık işlemciye de 2000 liralık soğutucu takılmaz.
valla bu konularda pek bilgim yoktur ama kasa hazır kasalardan Performax Oasis modeli
bildiğim kadarı ile 360mm sısvı soğutma desteği var lakin benim sorum şudur . bu işlemci 65w TDP değerine sahip ben buna 120W TDP lik sıvı yada hava soğutucu takarsam performans kısmında nasıl sonuçlar elde ederim .

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Son 1-2 haftadır oyunlarda 82-83 derecelerde boşta bile Max 45 bandında geziyor. Bende sizin gibi düşünüyorum. Hatta sıvı soğutucu almayı bile düşündüm. Şimdi.
Kule tipi mi? Sıvı soğutma mı? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Anakart: ASUS Prime B460M-A r2.0
İşlemci: Intel 10400F
10400 ile Cooler Master Hyper 212 Spektrum kullanıyorum. Yaz aylarında 60 dereceyi geçmiyor, kışın genellikle 50-55 arası gidiyor. Bence oldukça kabul edilebilir değerler. Özellikle fiyatı göz önüne alındığında. Geçen sene 400 civarına almıştım. Şu an 800 civarına satılıyor ama gene de sıvı soğutuculardan çok daha uygun olacağını düşünüyorum.

O işlemciye sıvı soğutucu fazla. İleride çok güçlü işlemciler alırım diyorsanız sıvı soğutucu alabilirsiniz. Şimdilik ise basit kule tipi soğutucular bile kurtarabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı