Sıvı soğutmada kablo açıklılığı

• Konuyu başlatan MTN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 635

MTN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarımı açınca ilk olarak radyatör fanından bir takırtı geldi ve 15-20 saniye sonra kendi kendine kapandı. Bende bir şey takılıyordur diye söktüm, bakıp geri taktım. Ses aynı şekilde devam etti.

Ses sorunu bilgisayarı bir sonraki çalıştırmam da çözüldü fakat fanı ve radyatörü söküp takarken bir şey fark ettim. Fotoğraftaki gibi borunun radyatörle birleştiği kısımda hafif bir nemlilik ve ne olduğunu anlayamadığım sarı şey var.

Fotoğrafta ne yazık ki sarı şey pek belli olmuyor çünkü geri kalanını temizledikten sonra fotoğrafını çekmek aklıma geldi. Elinize aldığınızda katı ama ufalanıp toz olan bir şeydi.
20181009_145207593_iOS.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha açık olabilir misiniz? Şuan boşta 26 derece CPU. Sorun neden oluşmuş, kullandıkça ne sorunlar çıkarır?

Daha açık olabilir misiniz? Şuan boşta 26 derece CPU. Sorun neden oluşmuş, kullandıkça ne sorunlar çıkarır?
Yani kısaca boru yırtılmış gibi duruyor. Sıvı kaçırıyor olabilir. Sıvı eğer sistemin herhangibi biryerine gelirse sisteme zarar verebilir. Soğutucunuzun markası nedir ?

Yani kısaca boru yırtılmış gibi duruyor. Sıvı kaçırıyor olabilir. Sıvı eğer sistemin herhangibi biryerine gelirse sisteme zarar verebilir. Soğutucunuzun markası nedir ?
Thermaltake Water 3.0 Performer Sıvı Soğutma Sistemi

Dediğim gibi sıvı soğutmanızda boru yırtılmış. Water 3.0 pek kaliteli bir sıvı soğutma değil zaten.
Kendi kendine böyle bir şey olabilmesi mümkün mü? Çünkü hiç müdahale etmedim. Söktüğüm zamanlar diğer bütün parçaları söktüğüm gibi dikkatlice söktüm. Onarımı vs. mümkün müdür?

Kendi kendine böyle bir şey olabilmesi mümkün mü? Çünkü hiç müdahale etmedim. Söktüğüm zamanlar diğer bütün parçaları söktüğüm gibi dikkatlice söktüm. Onarımı vs. mümkün müdür?
Bükülmeden dolayı birzaman sonra aşınmış. Kapalı devre olduğu için onarım mümkün değil fakat siz boru alıp boruları ve sıvıyı değiştirirseniz kullanmaya devam edebilirsiniz. Videodaki arkadaşın uyguladıklarını uygulayın fakat sıvı olarak EK marka bir sıvı alın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de bu sorun daha ilerler mi? 2 sene sonucunda böyle olmuş ve boruda sadece hafif nem var. Bu durumdayken boru değiştirme yerine (kendim yazarken hafif güldüm) kaliteli bir boru bandı kullanılabilir mi?

Bana kullandığım model için F/P bazında yeni boru ve sıvı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Teşekkürler.

Bir de bu sorun daha ilerler mi? 2 sene sonucunda böyle olmuş ve boruda sadece hafif nem var. Bu durumdayken boru değiştirme yerine (kendim yazarken hafif güldüm) kaliteli bir boru bandı kullanılabilir mi?

Bana kullandığım model için F/P bazında yeni boru ve sıvı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Teşekkürler.
Sıvı hertürlü çıkar. Bantın bir etkisi olmayacak.
EK-Tube ZMT 10-16mm Matte Black 1 Metre Hortum - Mat Siyah - Modifiye Malzemecisi
EK-CryoFuel Acid Green Premix 900 mL Sıvı - Modifiye Malzemecisi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı