Sıvı soğutmadan gelen su sesi

Kuzuyu kurda emanet etmişsiniz haberiniz yok. Biz PSU bile almayın diyoruz Everest, sen gidip havuz kurmuşsun kasaya. :)
Hocam maalesef bütçeden dolayı mecbur bırakılıyoruz bu markalara... Sanırım montajda sorun olmuş söküp yeniden taktım eskiden 62 derecede olan işlemcim şu an 49 larda. İşemci kullanımı %75 lerde iken bu değerleri alıyorum sizce iyi değil mi .

Bir de CPU frekansına bakın. Olay orada patlıyor. Geçen VTG denilen bir markanın testini izliyorum. CPU yük altında 50 derece. Hayır diyorum, olamaz. Sonra frekansı gördüm. Resmen soğutucu CPU'ya darboğaz yapıyordu. O frekansta üfleyerek bile 50 derecede tutarım ben. Sisteminiz risk altında. İade edin o soğutucuyu.

Bir de CPU frekansına bakın. Olay orada patlıyor. Geçen VTG denilen bir markanın testini izliyorum. CPU yük altında 50 derece. Hayır diyorum, olamaz. Sonra frekansı gördüm. Resmen soğutucu CPU'ya darboğaz yapıyordu. O frekansta üfleyerek bile 50 derecede tutarım ben. Sisteminiz risk altında. İade edin o soğutucuyu.
Hocam ben CPU mining yapıyorum . Bu yüzden işlemcim i7 3770 ve anakarttan dolayı o.c imkanım var işlemci sürekli 4.1 GHZ de çalışıyor hiç düşme olmadan. Boşta 30 derecede çalışıyor bilgisayar. %75 cpu kullanımında da 52-53 seyrediyor şu an.

AMD stok fan ile daha düşük değerler alıyorum. Siz anlayın.
İşlemci modelinizi ve çalışma frekansını söylerseniz kıyaslama yapabiliriz bu şekilde kıyaslama yapamayız ben overclock ile kullanıyorum da bu değerleri alıyorum. Cooler master hyper 212 evo çift fanlı kullandığım halde yükte 62 derece olan işlemci şu an 52 derece bundan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı