Sıvı Soğutmanın İçine Sıvı Koymalı mıyız?

Warg

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Sıvı soğutma olan
Cooler Master Masterliquid ML240L
Alacağım. İlk kez sıvı soğutma kullanacağım için sıvı soğutma sıvısı hakkında pek bir bilgim yok.
Biraz araştırdım. Eczaneden Saf Su, mono etilen glikol, ve Thermaltake'n TT Premium Transparent Concentrate Dye 50ML Green alacağım bunları karıştıracağım belli ölçülerde 200 ML saf su'ya 20ML etilen glikol ekleyerek renklendirem bana kalmış.
Ama Thermaltake'ı sadece Amazon'da[amazontr değil]buldum.
Sorularım ise şöyle.
1-Amazon'dan kaç günde gelir. [Başka nereden temin edebiliriz?]
2-Bu şekilde sıvı soğutma hazırlasam olur mu net pek bir şey yok YouTube'de falan.
3-Sıvı soğutma 0 alacağım içinde sıvı direk gelir mi? tek kullanımlık falan.
4-Başka nasıl bir sıvı eklenir? Benzinlikte satılan -40c antifiriz falan mı yoksa başka bir antifiriz mi?

Daha pratik ve kolay bir yöntemi varsa lütfen yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız sıvı soğutma kapalı devre bir soğutma. İçine sıvı ekleyemezsiniz. Her şey kendiliğinden hazır gelir. Sıvıyı da göremezsiniz. Siyah opak boru içinden geçer. Bahsettiğiniz renkli sıvı açık devre "Custom" sıvı soğutmalarda kullanılır. O da apayrı bir boyut. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı