Sıvı soğutmayı takmak için işlemcinin çıkarılması gerekli midir?

Belki eğer pini kırıp sonra düzeltip sonra bana sağlam diye verebilmr gibi bir ihtimaller var mı VR pinler öyle direk kırılan zarif bir malzememi.

@Ali. Çimen
@NeverGive Up.

Konu ile ilgilenebilecek var mı?
Hocam kırık pini anca işin ehli kuyumcu titizliğinde çalışanlar yapabilir. Altın malzemenin ince ve hassas şekilde lehimlenmesi kolay bir iş değil.

Evet takabilirsin o kadar zor bir şey değil montajı yapabilirsin.

Dediğiniz durum işlemciyi anakartan sökmenize gerek yok soğutucu takarken işlemci çıkarılmaz işlemcinin pinlerine zarar gelmez sadece soğutucu takacaksınız o kadar.

Hocam bu bahsettiğim durumu bilgisayarcı yaparken işlemcinin pinlerini eğip sonra düzeltip bana vermiş olabilir mi asıl sorum bu düzeltmesi çok zor galiba.

Hocam kırık pini anca işin ehli kuyumcu titizliğinde çalışanlar yapabilir. Altın malzemenin ince ve hassas şekilde lehimlenmesi kolay bir iş değil.

Bilgisayarcı pini bükseydi tekrar yapamaz yani değil mi hocam.

@Ali.Çimen

@NeverGive Up

Hocam bu bahsettiğim durumu bilgisayarcı yaparken işlemcinin pinlerini eğip sonra düzeltip bana vermiş olabilir mi asıl sorum bu düzeltmesi çok zor galiba.

@Ali.Çimen

@NeverGive Up
Bilgisayarcı neden pinler yamultsunki yinede diyorum işlemciyi çıkarmadan soğutucu takılır eğer siz Bilgisayarcıya vermediyseniz kendinizde takabilirsiniz. Bilgisayarcı pinler düzelse bile pinlerin sıralamasında sorun olur

@Ali.Çimen

@NeverGive Up
Pin bükülür/yamulursa düzeltilir sıkıntı olmaz. Kırılırsa sıkıntı olabilirdi.

Bilgisayarcı neden pinler yamultsunki yine de diyorum işlemciyi çıkarmadan soğutucu takılır eğer siz bilgisayarcıya vermediyseniz kendinizde takabilirsiniz. Bilgisayarcı pinler düzelse bile pinlerin sıralamasında sorun olur.

Yani benim dediğim durum mümkün değil doğru mu anladım.

Pin bükülür/yamulursa düzeltilir sıkıntı olmaz. Kırılırsa sıkıntı olabilirdi.

Yamultup tekrar 0 diye bana vermiş olma gibi bir ihtimal var mı?

@Ali.Çimen @NeverGive Up

Normal şartlar altında sıvı soğutma takılırken işlemcinin çıkarılmasına gerek var mıdır?
Daha önce de yazdığım gibi hocam gerek yok ama acemiliğine denk geldiyse ve işlemciniz AMD ise soğutucu bloğa yapışık olarak gelme şansı var. Yoksa işlemcinizin sökülmesini gerektiren bir durum yok.

Geri
Yukarı