Sıvı soğutucu ARGB fanları senkronize çalışmıyor

serkanngfb

Hectopat
Birkaç ay önce topladığım sistem yeni ,yani hiçbir sorunu yok. İlk gün haricinde bu sorun devam ediyor.

Radyatör fanları bir türlü senkronize çalışmıyor ya da hiç çalışmıyor. Bugüne kadar ışıklar hiç yanmıyordu bile ben de uğraşmadım.
Bilgisayar kapalı iklen güç kaynağından şarteli kapattım sonra açtım ve bilgisayarı açtım o andan itibaren radyatör ışıkları hiç yanmıyor.

Bugün kısa bir kasa temizliği yapayım dedim, kablo sök çıkar toz aldım vs. Bilgisayarı açtım ve tüm fan ARGB senkronize şekilde çalıştı. Sistem 5-10 dk açık kaldı ve radyatör fanları bir renkte durdu ve öyle kaldı. Diğer fanların ARGB'leri ise programda ayarladığım şekilde çalışıyor(MSI Center). Programdan off yapsam bile radyatör ışıkları sönmüyor.

1. Fotoğraf tüm ışıklar kapalı efekt seçili ama sönmeyen ışıklar.
2. Fotoğraf efekt açık kendi başına çalışan radyatör ışıkları.

Sorun çok farklı BIOS olduğunu sanmıyorum, en yenisine de güncelledim en eskisine de. Ama BIOS'tan bir ayar mı var diyeceğim o da saçma olur.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-02-16 at 16.24.52 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-16 at 16.24.52 (1).jpeg
    55,8 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Image 2024-02-16 at 16.24.52.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-16 at 16.24.52.jpeg
    64,3 KB · Görüntüleme: 18
Hocam montajının nasıl yapıldığını detaylı anlatırsan belki yardımcı olabiliriz.
Aynı kılavuzda yazdığı gibi uyguladım. Şöyle; pompa argb kablosu ikiye ayrılıyor giriş çıkış.. Çıkış kablosunu anakarta JARGB_V1 pinine taktım, giriş kablosuna ise; 3 fan birbirine bağlanıyor bir çıkış boşta kalıyor o çıkış kablosu ise pompanın argbsinde boşta kalan giriş kablosuna takılıyor. Şema bu şekildeydi..

Geri
Yukarı