Sıvı soğutucu ile 70 derece normal midir?

Bwerken

Hectopat
Makaleler
2
RAM
4000 mhz 32 GB nighthawk
Ekran kartı
MSI rtx 3080
Anakart
MSI x570 pro carbon wifi
İşlemci
R7 3700X
Arkadaşlar selam, sıvı soğutucuyu ilk aldığımda işlemci 34-35 dereceleri geçmezdi( 2 yıl önce) ve şu aralar 1 ay önce macun değiştirdim o zamandan beri boşta 44-45 ve yükte 70-75 oluyor hatta bazen shutdown atıyor kendi kendine. Macun MX-4 yaklaşık 2 yıl önce aldım ama kıvamı falan gayet normal geldi problem ne olabilir sizce? Temassızlık veya benzeri bir sorun yok.
Soğutucu MSI MAG CoreLiquid 360rh.

Arkadaşlar selam, sıvı soğutucuyu ilk aldığımda işlemci 34-35 dereceleri geçmezdi( 2 yıl önce) ve şu aralar 1 ay önce macun değiştirdim o zamandan beri boşta 44-45 ve yükte 70-75 oluyor hatta bazen shutdown atıyor kendi kendine. Macun MX-4 yaklaşık 2 yıl önce aldım ama kıvamı falan gayet normal geldi problem ne olabilir sizce? Temassızlık veya benzeri bir sorun yok.
Soğutucu MSI MAG CoreLiquid 360rh.
Takarken bir yanlışlık yapma ihtimalin varsa kontrol et bence .

Takarken bir yanlışlık yapma ihtimalin varsa kontrol et bence.

Hangi durumlarda 70 dereceyi gorüyor? Oyun oynarkenmi, benchmark testinde mi? %kaç kullanımlarda.

1671976126807.png

Bu şekilde atayım, WoW oynarken ki çok zorlamaması lazım 78 dereceyi görmüş, şu andada açık oyunda dungeon dönüyoruz ancak 60'larda, PC boştayke nnormalde dediğim gibi 33-34'lerde iken böyle olmasını anlamadım, tüm bağlantıları kontrol ettim 2-3 kere sorunsuz takılı, 2 kerede macunu yeniledim sonuç bu gene. Pompa ve fanları da kontrol ettim sistemden gayet stabiller.

Eki Görüntüle 1613305

Bu şekilde atayım, WoW oynarken ki çok zorlamaması lazım 78 dereceyi görmüş, şu andada açık oyunda dungeon dönüyoruz ancak 60'larda, PC boştayke nnormalde dediğim gibi 33-34'lerde iken böyle olmasını anlamadım, tüm bağlantıları kontrol ettim 2-3 kere sorunsuz takılı, 2 kerede macunu yeniledim sonuç bu gene. Pompa ve fanları da kontrol ettim sistemden gayet stabiller.
Umarım sıvı soğutmanız rahmetli olmak üzere değildir .

Macunum biraz kurumuş onu fark ettim, yeni macun ile deneyeceğim. Muhtemelen fark eder diye düşünüyorum çünkü fan ve pompayı boşta çalıştırdım biraz buz gibi çalışıyorlar.
Merhaba bende de MSI CoreLiquid C240 sıvı soğutma mevcut. İşlemcim Ryzen5 5600X , konuyla alakalı son durum nedir acaba? Macun değişiminden sonra istediğiniz gibi oldu mu değerler?

Merhaba bende de MSI CoreLiquid C240 sıvı soğutma mevcut. İşlemcim Ryzen 5 5600X, konuyla alakalı son durum nedir acaba? Macun değişiminden sonra istediğiniz gibi oldu mu değerler?
Hayır hocam MSI ürünlerinde direk pompa fanı arızası olduğu için o bozulmuş, teknik servise yolladım yeni sıfır ürün gönderdiler. Kronik bir seri sorunu hepsinde var gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı