Sıvı soğutucu nereye takılır?

bydown1324

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elga XK3 kasam var işlemcim ısındığından dolayı sıvı soğutucu alacağım fakat kasamın neresine koyacağım bilemiyorum kasam bir garip öneri verirseniz sevinirim. Corsair H100 alacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_0253.jpeg
    IMG_0253.jpeg
    86,7 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_0252.jpeg
    IMG_0252.jpeg
    74,5 KB · Görüntüleme: 23
Merhaba arkadaşlar elga XK3 kasam var işlemcim ısındığından dolayı sıvı soğutucu alacağım fakat kasamın neresine koyacağım bilemiyorum kasam bir garip öneri verirseniz sevinirim. Corsair H100 alacağım.
Kasa baya eski gözüküyor ve internette bulamadım. Sıvı soğutucu takabilir misiniz bilmiyorum ve sıvı soğutucu önermem. Eğer kule tipi sığıyorsa kule tipi alın.

Kasa bayağı eski gözüküyor ve internette bulamadım. Sıvı soğutucu takabilir misiniz bilmiyorum ve sıvı soğutucu önermem. Eğer kule tipi sığıyorsa kule tipi alın.

Kule tipi sığıyor ne önerirsin?

Kasa hakkında internette zerre bilgi bulamadım. Kasa bayağı küçük duruyor, muhtemelen 240mm sıvı soğutma desteği yok. Alma o soğutucuyu.
Olmadı kasayıda değiştireyim o zaman.

O kasa ufak biraz. Daha doğrusu eski tip kasa. Tahminime göre öyle. Hocam işlemciniz nedir sıvı soğutucu alacaksınız. Ben pek hava soğutma sevmesem de iş görür. Kaliteli hava soğutmalarda var. Şartmı sıvı soğutma.

Ryzen 7 5700x var şart değil. GameBooster GB-G1956BB USB3.0 Mesh ATX Mid Tower Kasa | ITOPYA Bu kasayı alsam alıcağım sıvı soğutucu sığar mı?
Sıvı soğutucu genel olarak almayın zaten mantıklı değil. Kasa değişmeden şunu takabilirsiniz herhalde
240mm çoğu sıvı soğutucudan daha çok performans veriyor.

Ryzen 7 5700X var şart değil. GameBooster GB-G1956BB USB3.0 Mesh ATX Mid Tower Kasa | ITOPYA Bu kasayı alsam alacağım sıvı soğutucu sığar mı?

Hocam kullanım kılavuzunda 240 ML kadar destekliyor yalnız. Bunun GPU uzunluğu sana biraz sorun çıkartır. Şöyle elinde 4090 bir ekran kartı kullanırsan sığmaz gibi duruyor. Buradaki ölçülere bakarsak. 330 mm GPU uzunluğu veriyor. Zaten 4090 345-350 mm gibi geliyordu. Hani ekran kartı alırken bu detayı gözden kaçırma. Bu kasaya 4090 takamazsın. Üst radyatör desteği var. 240 ML kadar. Oruç oruç lu gözümden kaçan bir şey varsa da kusura bakma hocam.

Hocam kullanım kılavuzunda 240 ML kadar destekliyor yalnız. Bunun GPU uzunluğu sana biraz sorun çıkartır. Şöyle elinde 4090 bir ekran kartı kullanırsan sığmaz gibi duruyor. Buradaki ölçülere bakarsak. 330 mm GPU uzunluğu veriyor. Zaten 4090 345-350 mm gibi geliyordu. Hani ekran kartı alırken bu detayı gözden kaçırma. Bu kasaya 4090 takamazsın. Üst radyatör desteği var. 240 ML kadar. Oruç oruç lu gözümden kaçan bir şey varsa da kusura bakma hocam.
Her şey için teşekkürler dostum. Rx 6650 XT var 2 fanlı kasaya rahat sığar.

Geri
Yukarı