Sıvı soğutucu önerisi

DorukDoruk

Decapat
Arkadaşlar işlemcim R5 3600X çok ısınıyor Fortnite'ta bile 75'leri görüyor. Sıvı soğutma almak istiyorum özellikle sessiz olmasını istiyorum önerebileceğiniz model var mı?
Bütçe yok, ne önerirseniz alırım.

SilverStone PF360 alabilirsin. Ryzen 5 3600 (4.40 GHz) Overclock'lu kullanıyorum stres testlerinde 71 78 derece arası gidip geliyor normalde bu değerler bu soğutucuya göre fazla oda benden kaynaklanıyor kasam dar olduğu için soğutucuyu standart dışı bir yere montajladım tavsiye ederim.

Merhaba. Bende R5 3600 kullanıyorum. Aşağıda linkini bıraktığım soğutucuyu aldım. Gayet memnunum. Overclock ile 4.0 Ghz ve voltaj olarak 1.075 kullanıyorum. Pubg oynarken maksimum 48 gördüm şimdiye kadar. Ortalama 40-45 arası geziyor.

Son düzenleme:
SilverStone PF360 alabilirsin. Ryzen 5 3600 (4.40 GHz) Overclock'lu kullanıyorum stres testlerinde 71 78 derece arası gidip geliyor normalde bu değerler bu soğutucuya göre fazla oda benden kaynaklanıyor kasam dar olduğu için soğutucuyu standart dışı bir yere montajladım tavsiye ederim.

Hocam 4.4GHz için az değil mi o sıcaklıklar.

Bunu tavsiye ederim.

Arkadaş bütçesinin dar olduğunu söylemiş çok uçmamak lazım.

Hocam 4.4GHz için az değil mi o sıcaklıklar.

Nasıl az değil mi? Yük altında 25 dakika testte kaldı sistem 1sn 82 derece gösterdi genel olarak 71 ve 78 derece arası gidip geldi normalde daha düşük değerler almam lazım az önce belirttiğim gibi kasada yer olmadığı için radyatörü standart dışı bir yere montajladım hava akışı çok düşük tam performansını alamıyorum. Sistemim boşta 41 ve 52 derece arası geziniyor.

Arkadaşlar işlemcim R5 3600X çok ısınıyor Fortnite'ta bile 75'leri görüyor. Sıvı soğutma almak istiyorum özellikle sessiz olmasını istiyorum önerebileceğiniz model var mı?
Bütçe yok, ne önerirseniz alırım.

Önce bence undervolt ile şansınızı deneyin derim 3600X'de Wraith spire çıkıyor Stealth'e göre daha iyi bir soğutucu. Sonra eğer sizi tatmin etmezse iyi bir kule soğutucuya yönelin OC ile işiniz yoksa şayet. Eğer OC yaparım ben diyorsanız sıvı soğutmaya yönelin derim.

Kişisel önerimdir.

Merhaba. Bende R5 3600 kullanıyorum. Aşağıda linkini bıraktığım soğutucuyu indirimle 710 liraya aldım. Gayet memnunum. Overclock ile 4.0 GHz ve voltaj olarak 1.075 kullanıyorum. PUBG oynarken maksimum 48 gördüm şimdiye kadar. Ortalama 40-45 arası geziyor.

Bende aynı modeli kullanıyorum soğutması başarılı ama fanları tam bir piyango ses yapabiliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı