Sıvı soğutucu sıvı kaçağı

Daha fazla  
BDABCF72-44A7-4B26-ABEC-C020156F18AA.jpeg

Arkadaşlar sıvı soğutucudan anakarta sıvı bulaşmış sadece 1. RAM slotum çalışıyor şu an oda bazen tak çıkar yapınca çalışmıyor. Her şeyi söktüm tiner ile anakartı temizledim kullandığım RAM'de bozuk olabilir diye düşünüyorum bir tane RAM bulup bütün slotları deneyeceğim.
Sormak istediğim 2 şey var.

1-Anakartın üzerinde RAM ile ilgili olan chip devre vs. nerede bulunuyor orayı ilaçlayıp ısıtmayı düşünüyorum.

2-Bu sıvı soğutucuyu söksem tamiri mümkün mü şu an bir damlatma vs yapmıyor tabii çalışırken incelemek lazım ama demek istediğim su bağlantı borularını makaronla sarıp kullanmaya devam edebilir miyim?

MB: MSI Z97 GAMING 5.
CPU: Intel i5 4440 3.10 GHz.
Cooler: CM Seidon 120V.
RAM: Kingston HyperX Fury 4 GB DDR3 1600MHz CL10.
GPU: Yok!
HDD: Seagate 1TB.
SSD: Kingston HyperX Fury 120GB.
PSU: Corsair builder vs 80 Plus 650W.
Case: Cooler Master 690 III.

b6706130-7299-4b81-b38d-1c617bbf133f.jpg

Çok basit bir öneri olacak ama direkt garantiye gönderseniz? Anakartı da sıvı soğutmayı da direkt değiştirirler garantide.
Anakartın faturası mevcut 2015 yılına ait.
Sıvı soğutmanın faturası mevcut değil malesef.
Yerinizde olsam kullanmazdım. Kaç yıllık bir soğutma o? Bedelini firmadan alabilirsiniz.
5 yıllık
Anakartı kurtarabilirsem şu an çok iyi olur.Stok soğutucu kullanabilirim.

Arkadaşlar anakartı tiner ile temizledikten sonra 2. ve 4. slot ta ram ler çalıştı dual olarak. 1.slot ta çalışıyor ama 3. slot ta tanımıyor.
Keşke tiner yerine izopropil alkol yada elektronik kart temizleme spreyi(yağsız kontak sprey olarakta geçer) kullansaydınız

tinerin selülozik olması gerekiyor ancak selülozik tiner çok aşındırıcı bir maddedir izopropil alkol karta nispeten daha az zarar verir ve kart üzerinde leke bırakmaz. Kontak sprey içlerinde en zararsızı diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı