Sıvı soğutucu ve kasa önerisi

Bütçe
7000-7500

Nephistophales

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,

Sistem topluyorum, şu ana kadar sistemim için aldığım parçalar.

İşlemci: 5800x3D.
Ekran kartı: EVGA 3080 Ti.
Anakart: B550F Gaming Wi-Fi
RAM: Trident Z Neo 32 GB.
PSU: NZXT C850W 80+

Sisteme olarak bir sıvı soğutucu ve kasa alacağım. Almak istediğim soğutucu Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ama internette sayfalarda okuduğum kadarıyla bu soğutucu için her kasa olmuyormuş. Bana bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

BU soğutucuyu geçenlerde sipariş ettim. Halihazırda GT301 kasa kullanmaktayım ön tarafa sığdıramadım çünkü ekran kartım TUF3080ti. Dün Phanteks P500A sipariş ettim ve çoğu internet forunlarında üst tarafa 12 vida yerine 4 maks 6 vida ile monte edebilmişler ama sonuçta monte edilmiş. Ön tarafa da sığıyor. Bakalım gelmesini bekliyorum üst tarafa radyatör monte etmeyi daha çok öneriyorlar. P500A öneriridim ama maalesef stoklar bitti.

Kasa olarak bunu alabilirsiniz;

Hocam merhaba, üst tarafa monte etmek istiyorum ama bu kasa işimi görür mü?
BU soğutucuyu geçenlerde sipariş ettim. Halihazırda GT301 kasa kullanmaktayım ön tarafa sığdıramadım çünkü ekran kartım TUF3080ti. Dün Phanteks P500A sipariş ettim ve çoğu internet forunlarında üst tarafa 12 vida yerine 4 maks 6 vida ile monte edebilmişler ama sonuçta monte edilmiş. Ön tarafa da sığıyor. Bakalım gelmesini bekliyorum üst tarafa radyatör monte etmeyi daha çok öneriyorlar. P500A öneriridim ama maalesef stoklar bitti.

Hocam merhaba, ben bu soğutucuyu üst tarafa monte etmek istiyorum ön tarafa koymak istemiyorum. Ondan sebep üst tarafa sığacak bir kasa lazım bana.

Hocam merhaba, paylaşmış olduğunuz kasa stokta yok.

Hocam merhaba, üst tarafa monte etmek istiyorum ama bu kasa işimi görür mü?

Hocam merhaba, ben bu soğutucuyu üst tarafa monte etmek istiyorum ön tarafa koymak istemiyorum. Ondan sebep üst tarafa sığacak bir kasa lazım bana.

Hocam merhaba, paylaşmış olduğunuz kasa stokta yok.
Maalesef bitmiş hocam başka atayım.

Hocam valla tak diye oturan bir kasa vardı piyasada bildiğim o da p600s idi. 4000tl gibi bir fiyata satılıyordu 1 hafta kadar önce stok bitti. Alternatif olarak sakıncalı bir montajla p500a vardı o da evvelsi gün stoklardan bitti. Bende baya araştırdım ama kasa bulamadım üst tarafa monte edilebilen(Arctic 360mm için) ön tarafa monte için kasalar mevcut şuan.

Maalesef bitmiş hocam başka atayım.

Hocam benim için önemli olan soğutucuyu kasanın üstünde kullanabilmek. Ve mümkünse kasada kendiliğinden fan olması fana ayrıca para vermek istemiyorum.

Hocam vallahi tak diye oturan bir kasa vardı piyasada bildiğim o da P600S idi. 4000TL gibi bir fiyata satılıyordu 1 hafta kadar önce stok bitti. Alternatif olarak sakıncalı bir montajla P500A vardı o da evvelsi gün stoklardan bitti. Bende bayağı araştırdım ama kasa bulamadım üst tarafa monte edilebilen(Arctic 360mm için) ön tarafa monte için kasalar mevcut şu an.

Ön tarafa monte edilince köpürme yapıyormuş, soğutucunun ömrü azalıyormuş, performansının altında çalışıyormuş ben de bunu istemiyorum ya hocam.

Ön tarafa monte edilince köpürme yapıyormuş, soğutucunun ömrü azalıyormuş, performansının altında çalışıyormuş ben de bunu istemiyorum ya hocam.
Valla hocam dediğim gibi bende kör göz gittim aldım P500A ama olur mu olmaz mı bilemiyorum çünkü anakartın pasif soğutucu bloklarıda engel olabiliyormuş. Bende dört gözle bekliyorum kasayı. Phanteks marka kasalar stoklara gelene kadar uzay montaj kullanabilirsiniz parçalarınızı. Başka benim bildiğim yok üst tarafa oturan kasa. Arctic liquid 360mm çok kalın bir radyatöre sahip olduğu için biraz zor bir soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı