Sıvı Soğutuculu Ryzen 5 2600 mü stock soğutuculu Ryzen 5 2600X Mi?

@EADMR pompa çevresinde, hava soğutucu bloğunun çevresi kadar içeri giren soguk hava fazla ısınmıyor. Bu da haliyle başta ekran kartı sıcaklığı olmak üzere kasa içi sıcaklığı olumlu yönden etkiliyor.

450 ₺ butceyl 2600'e soğutucu için kullanmaktansa 2700 için kullanmayı yeğlerim.
Biraz konu dışı ama bu sıvı soğutucularda ses yüksekliği (pompa ve fan sesi) normal stok fanın sesinden fazla mıdır?

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim .Fakat aklıma takılan net şey şu , sıvı soğutucuyla ryzen 5 2600 ısınmadan 2600x in performansına yetişebilirmi ve paylaştığınız videodaki bazı oyunlarda 10 15 fps fark var pubg de ise 9 fps gibi koca bi fark var bu fark 2600x in kutusunun içinden çıkan fan ın daha iyi olmasından mı kaynaklanıyor o halde ben sıvı soğutmayla fark dahamı az olur.Ayrıyaten 2600X lerin normalde bile ısındıgını duydum o stock soğutucu işlemcinin OC lu halini soğutabilirmi ?
9 FPS anca 30-40 FPS alan bir sistemde "koca bir fps" farkı olarak sayılır bence. Hali hazırda 80-90'dan fazla FPS alan bir sistemde 9 fps bence bir hiç. Aradaki farkı vermeye gerek yok yani.

Aynı işlemciyi stock fanla kullanıyorum ve bir çok oyunda 1070 ti'yı çok rahat besliyor. Gerçi tercih meselesi ama ben kendi düşünceme göre geçmez kullanırdım. Sıvı soğutmada kasa hava akışını olumsuz etkilediği için sıcak bakmıyorum.
İlk olarak benim düşüncem sıcaklık akımını olumsuz etkileseydi çoğu kişi tercih etmezdi çoğu bilgisayar toplayan kişi sıvı soğutma tercih ediyor özellikle yabancılar ,ve hava akımını etkilediğini düşünmüyorum kaliteli bir kasaysa tasarımını bunu düşünerek yaptıklarına inanıyorum
@EADMR pompa çevresinde, hava soğutucu bloğunun çevresi kadar içeri giren soguk hava fazla ısınmıyor. Bu da haliyle başta ekran kartı sıcaklığı olmak üzere kasa içi sıcaklığı olumlu yönden etkiliyor.

450 ₺ butceyl 2600'e soğutucu için kullanmaktansa 2700 için kullanmayı yeğlerim.
Öncelikle dediğiniz şey mantıklı ama adah demin bi araştırma yaptım ben ryzen 5 2600 ü indirimli aldıgımdan dolayı 1000 lira olarak iade edebiliyorum soğutucuyla birlikte 1450 tl ye ryzen 5 2700 alınırmı ?
9 FPS anca 30-40 FPS alan bir sistemde "koca bir fps" farkı olarak sayılır bence. Hali hazırda 80-90'dan fazla FPS alan bir sistemde 9 fps bence bir hiç. Aradaki farkı vermeye gerek yok yani.
eger 90 fps e sahipsen 9 fps farkı az gibi duruyor evet ilk olarak monitörüm 144Hz ikincisi 9 fps bana nedense devasa bir fark gibi geliyor zamanında 60 a yakın oynadığım için :D

2600'ü 1000 ₺ aldıysan iş değişir. O zaman 2700 için fazladan 200 ₺ ihtiyacın olacak. Ben ilk görüşümü tekrarlayayım fazladan 9 FPS için sorunsuz sistemimi bozmazdım.
aslında sistemi daha kurmadım elimde sadece işlemci anakart ekran kartı monitör var yani her an kurmadan düzenleyebilecek bir konumdayım . Pubg fortnite cs go gibi oyunlar oynayacağım o yüzde 144Hz monitör üm oluğundan 9 fps i önemsiyoum.

evet elimde 2600 var suanda

intel işlemciler anakart yönünden çok karmaşık ve fiyatına göre performansı o kadar şahşahalı değil
Hata yapmışsın. Oyun için gidip İ5 8600k veya 9600k alacaktın. Hele 144 Hz monitöre sahipsen her geçen gün lanet ediceksin o işlemciye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hata yapmışsın. Oyun için gidip İ5 8600k veya 9600k alacaktın. Hele 144 Hz monitöre sahipsen her geçen gün lanet ediceksin o işlemciye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sizin kıyasladığınız işlemciyle ryzen 5 in arasında iki katı fiyat farkı var ve 8 nesil işlemciler sadece x tabanlı anakartlarla uyumlu diye biliyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı