Sıvı soğutucunun fanları dengesiz devirde çalışıyor

LF10

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım B760M p Pro, anakartım da pump fan pini yok, dolayısıyla alternatif yollar olan, pump fan kablosunu CPU fana taktım, CPU fanı da System fana taktım fakat soğutucu fanları çok dengesiz devirlerde çalışıyor. Ya sürekli en yüksek devirde ya da bir artıp bir düşüyor. Yardımcı olur musunuz? Çözemedim kaç saattir.

Hocam sıvı soğutucunuzun radyatör fanlarını CPU girişine taktıktan sonra pompa fanın kasa fanı yani SYS girişlerine de takabilirsiniz. O zaman dengesizlik ortadan kalkacaktır. Pompa genelde nereye takarsanız takın tam güçte çalışır ama DC olarak manuel bir ayar veriliyorsa yani fan RPM'leri voltajla ayarlanıyorsa o zaman pompa fanı da etkilenir ve dengesizleşir.

Sıvı soğutma pwm tipi değilse sabit devirde çalışıyor zaten azalıp alcalma islemci sıcaklığına göre kendisi ayarliyor pwm galiba sıvı sogutmaniz biosdan yada anakartin uygulamasindan fan ayari eğrisi olusturabilirsiniz

Sıvı soğutma pwm tipi değilse sabit devirde çalışıyor zaten azalıp alcalma islemci sıcaklığına göre kendisi ayarliyor pwm galiba sıvı sogutmaniz biosdan yada anakartin uygulamasindan fan ayari eğrisi olusturabilirsiniz
Hocalarım, şimdi biosdan yaptım da ,bu sefer biraz yüksek devirde sabit çalışınca pompadan cızırtı sesi geliyor , moralim çok bozuldu , deepcool ls520 ,iade etsem kabul edilir mi acaba sence?

Hocam sıvı soğutucunuzun radyatör fanlarını CPU girişine taktıktan sonra pompa fanın kasa fanı yani SYS girişlerine de takabilirsiniz. O zaman dengesizlik ortadan kalkacaktır. Pompa genelde nereye takarsanız takın tam güçte çalışır ama DC olarak manuel bir ayar veriliyorsa yani fan RPM'leri voltajla ayarlanıyorsa o zaman pompa fanı da etkilenir ve dengesizleşir.
Hocalarim,şimdi biosdan yaptım da ,bu sefer biraz yüksek devirde sabit çalışınca pompadan cızırtı sesi geliyor , moralim çok bozuldu , deepcool ls520 ,iade etsem kabul edilir mi acaba sence?

Sen bence ayarları elinle girmeyi bırak. Otomatiğe al. Ona rağmen sesten vs rahatsızsan iadeyi düşünebilirsin. Bırak otomatikte takılsın pompa.

Sen bence ayarları elinle girmeyi bırak. Otomatiğe al. Ona rağmen sesten vs rahatsızsan iadeyi düşünebilirsin. Bırak otomatikte takılsın pompa.
Hocam otomatikte zaten ,pompa ayrı ,fanlardan değil direkt pompadan atacağım linkteki ses geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı