Sıvı soğutucuyu sıkıp gevşetince sistem açılmıyor

Daha fazla  
İşlemcim Ryzen 7 5800x3D, sıvı soğutucum var 240 mm. Vidalarını tam sıkıp azıcık gevşetiyorum. PC açılmıyor ama 4 vidayı dengeli ayarlayıp tam denk getirirsem PC açılıyor. Eğer tam denk getirmeyip PC'yi açmayı başarabilirsem, bir sınırdan sonra ekran gidiyor. PC açık kalıyor ve elimle kapatmaya çalışıyorum, kapanmıyor. Böyle bir sorunum var. Anakart mı arızalı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ilk montajda çok sıktıysan zarar vermiş olabilirsin.
Vidalar sıkma gücünü anakarttan alıyor. Fazla sıkıldıysa kartta çatlak vs. oluşturmuş olabilir.
Vatan bilgisayardan oem'ci çalışan taktı yıllar önce. Şuan mesela yarım saattir bir sorun yok. Senede bir kez arada misafir gibi uğruyor. Artık pc'ye otururken,yine kapanacak mı ? sorusunu soruyorum kendime. Arkadaşım herhangi bir çatlama vs yok diyor. Yine gitti şimdi yazamadım yarım kaldı yorumum. Ben bunu nasıl çözebilirim?

Sağlam bir tamircinin kartı kontrol etmesi gerekiyor. Gözle falan değil ölçüm ile. Yada vidalarla alakalı bir kısa devre söz konusu.
Baktım ki 2021 mayısta almışım. En iyisi ben asusu arıyım. Diyim hocam böyle böyle problemim var. Yemin ederim pc'yi açmaya korkuyorum. En iyisi bu,garanti

Sağlam bir tamircinin kartı kontrol etmesi gerekiyor. Gözle falan değil ölçüm ile. Yada vidalarla alakalı bir kısa devre söz konusu.
Eğer ilk montajda çok sıktıysan zarar vermiş olabilirsin.
Sorunumun sıvı soğutmadan kaynaklı olduğunu belirtti vatan. Daha sonra yapmaya çalışırken,vatan elemanı sıvı soğutmamı yere düşürdü ve sıvı soğutmanın bütün ayaklarını kırdı. Şuan idarelik stok fan verdiler. Garantiye 'sorumluluk bize ait' diye garantiye göndericeklermiş. Baya fırtına oldu bugün :D Olsun böylesi nasipmiş,çözdük sanırım :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı