Sivilce Problemi

• Konuyu başlatan ESY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

ESY

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaş oldu 20 hala sivilce problemiyle uğraşıyorum. Var mı önerisi olan, doktora falan mı gitsem acaba? Bıktım artık yüzümü temiz göremedim gitti yemin ederim kendimden soğutuyor şu sivilceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzünü her sabah sabun ile yıka. Şeker, çikolata ve genelde çok yağlı besinlerden uzak dur. Düzenli uyu, temiz olmaya önem göster. Stresten uzak dur.

Cildiyeye görün. Benim de yaşım oldu 21 fakat uzun süredir whey kullandığım için ergenlik çoktan bitse de yüzüm 12 yaşımdan beri hiç sivilcesiz kalmadı. Whey kullanmıyor olsaydım Roaccutane isimli sivilce ilacına başlatacaktı beni doktor. İkisi de karaciğeri yorduğu için wheyi bırakana kadar kremle idare etmemi söyledi ve SivEx isimli kremi yazdı.

Doktora gitmem en iyisi olucak sanırım. SivEx banada vermişti ama fazla işe yaramadı birdaha gitmem lazım.

Doktorla uğraşmayın bence. Yüzünüzü lifle çok sert değilde, hafif şekilde lifleyin, gözenekler açılsın. Cildiniz yağlıysa da sivilce yapabilir. O zamanda sık sık duş alırsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı