Sivilceler nasıl geçer?

kiremithuseyin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

15 yaşındayım, 16'ya gireceğim nisanda ve yüzümde biraz fazla sivilce var ve ben bundan çok rahatsız oluyorum. Anneme söylüyorum, anne cildiyeciye gidelim vs. geçiştiriyor. Bu sivilcelerin gitmesi için ne yapmam lazım? Arkadaşlar cidden özgüvenimi çok azalttı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanla geçebilir fakat geçmeyen insanlar da oluyor doktor karar verebilir buna. Cildiyeye gitmek için annene ihtiyacın olduğunu sanmıyorum. Online randevunu alıp gidebilirsin. Zamanında benim de sivilce problemim olmuştu, krem falan vermeye çalışıyor ilk önce doktor daha sonra ben ilaç kullanmak istiyorum dersen muhtemelen Roaccutane veya benzeri etkili bir ilaç verecektir. Kullandıktan sonra %95 çözülüyor.

Tamamen stres yönetimi ile alakalı bir şey. Ben inanmıyorum yaşla birlikte düzeldiğine. Şahsen 26 yaşındayım benim de yüzümde vardı eskiden ne zaman iç huzurum motivasyonum ve mutluluk seviyem düzeldi o zaman sivilceden eser kalmadı. Mesaj iletilmiştir umarım. O yaşlarda testosteron hormonu fazlaca salgılar buda daha agresif ve stresli yapabilir. Bunların farkında olursan daha sağlam durabilirsin. Biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim.

Benim geçmiyordu, yüzüm mayın tarlası gibiydi. 8.5 ay Roaccutane tedavisi gördüm, artık yüzümde sivilce çıkmıyor, nokta nokta çok nadir o da yağlı bir şey yediğim zaman doğal olarak çıkanlardan, 1-2 güne geçiyor.

Merhaba arkadaşlar, 15 yaşındayım 16'ya gireceğim Nisan'da ve yüzümde biraz fazla sivilce var ve ben bundan çok rahatsız oluyorum. Anneme söylüyorum, anne cildiyeciye gidelim vs geçiştiriyor. Bu sivilcelerin gitmesi için ne yapmam lazım? Arkadaşlar cidden özgüvenimi çok azalttı.

Asla patlatmayın ergenlik bitince kendiliğinden geçer ama çok rahatsızsanız kremler vs. var cildiyeye danışabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı