Sivilceler nasıl geçer?

@fevzidurmayan @akt @MükreminT @abdulmelik. 21 arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler zerotarin kullandığım zaman aşırı kaşıntı yapıyor geceleri yan etkisi buydu bende doktorun bana verdiği bir antibüyotik 1000mg lıktı aşırı kaşıntı yaptığı için tedavi bıraktım nemlendirici bilem fayda etmedi saç yağı olsun şampuanı olsun saçımdaki yağı yarayı götürdü ama ilaç tarafında kaşıntı sorunu oldu ne yapmalıyım şimdi @abdulmelik. 21 stres yok hocam ekonomik olarak olsun sosyal olarak bir sıkıntım yok.
Bence tekrar bir doktora gidip böyle böyle oluyor diyin belki yukarıdaki gibi vucüdün alışması lazımdır.

Bendede aşırı derece sivilce vardı doktora geç gittim 6 ay ilaç kullanmak durumunda kalmıştım şükür sayesinde kurtuldum ilaç kullandım sizde ilaç kullanmışsınız ama etkisi görmemişiniz galiba başka bir doktora gitseniz iyi olur dışarıdan duyulan sirke falan bunları denemiştim ama bir etkisini görmedim.

@IRamazanI Bak ben 26 yaşımdayım fıstık, fıstık ezmesi ya da çok fazla cips ıvır zıvır yiyeyim birkaç gün içerisinde sivilceler pörtler suratımda ya da düzensiz beslendiğimde...
İlaç, cilt bakımı, krem falan bunları tıraş.
Çözüm basit, yapması zor. Genelde bunu yapmaya gözü yemeyenler uğraşıyor ilaçla şununla bununla.
Al sana çözüm:
1 VE EN ÖNEMLİSİ- Cips, çikolata, pasta, börek, çörek, kızartmanın her türlüsü, şekerli içeceklerin tamamı (meyve suyu da dahil), bütün tatlılar, salam, sosis, sucuk, mayonez ve diğer soslar bunların hepsini hayatından kazıyıp atacaksın.
2-
Her sabah kahvaltında 3-4 tane yumurta, maydanoz, yeşillik, peynir, zeytin, yulaf yemelisin. Tavuk ye proteinini tam almaya çalış. Tavuk et yok mu kır 3-4 tane yumurta onu ye.
3- Düzenli olarak spor yap, spor salonuna gidemiyorsan ki bende 1.5 yıldır gidemiyorum, çık barfiks çek şınav çek. Çekemiyorsan internetten araştır başlangıç aşamalarını yap sonra bunları yap. Çık koşu yap, yürüyüş yap. Çömel, kalk, atla zıpla hareketli ol yani.

Bu şekilde yaşadığın zaman emin değişen tek şey sivilcelerin olmayacak. Yapabilirsen toplarsın meyvelerini. Yapamazsan vücudunu ilaca boğduğun, kozmetik sektörünü zengin ettiğin ile kalırsın.
İlaçlarla vücudunun dengesini bozarak değil yanlış yaptığın şeyleri düzelterek kurtul bundan ve kalıcı olsun. Diğer türlü ilaç kullananların sağlıklarıyla ilgili uzun vadede bu kullanıma bağlı olarak sorunlar yaşadıklarını çok kez işittim.

@IRamazanI bak ben 26 yaşımdayım fıstık, fıstık ezmesi ya da çok fazla cips ıvır zıvır yiyeyim birkaç gün içerisinde sivilceler pörtler suratımda ya da düzensiz beslendiğimde...
ilaç, cilt bakımı, krem falan bunları tıraş.
Çözüm basit, yapması zor. Genelde bunu yapmaya gözü yemeyenler uğraşıyor ilaçla şununla bununla.
al sana çözüm:
1 ve en önemlisi- cips, çikolata, pasta, börek, çörek, kızartmanın her türlüsü, şekerli içeceklerin tamamı (meyve suyu da dahil), bütün tatlılar, salam, sosis, sucuk, mayonez ve diğer soslar bunların hepsini hayatından kazıyıp atacaksın.
2-
her sabah kahvaltında 3-4 tane yumurta, maydanoz, yeşillik, peynir, zeytin, yulaf yemelisin. Tavuk ye proteinini tam almaya çalış. Tavuk et yok mu kır 3-4 tane yumurta onu ye.
3- düzenli olarak spor yap, spor salonuna gidemiyorsan ki bende 1.5 yıldır gidemiyorum, çık barfiks çek şınav çek. Çekemiyorsan internetten araştır başlangıç aşamalarını yap sonra bunları yap. Çık koşu yap, yürüyüş yap. Çömel, kalk, atla zıpla hareketli ol yani.

bu şekilde yaşadığın zaman emin değişen tek şey sivilcelerin olmayacak. Yapabilirsen toplarsın meyvelerini. Yapamazsan vücudunu ilaca boğduğun, kozmetik sektörünü zengin ettiğin ile kalırsın.
İlaçlarla vücudunun dengesini bozarak değil yanlış yaptığın şeyleri düzelterek kurtul bundan ve kalıcı olsun. Diğer türlü ilaç kullananların sağlıklarıyla ilgili uzun vadede bu kullanıma bağlı olarak sorunlar yaşadıklarını çok kez işittim.

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için.
Bende de aşırı derece sivilce vardı doktora geç gittim 6 ay ilaç kullanmak durumunda kalmıştım şükür sayesinde kurtuldum ilaç kullandım sizde ilaç kullanmışsınız ama etkisi görmemişiniz galiba başka bir doktora gitseniz iyi olur dışarıdan duyulan sirke falan bunları denemiştim ama bir etkisini görmedim.

Ayn hocam ilaç vücüdumda geceleri aşırı kaşıntı yapıyordu uyutmuyordu o yüzden tedavi yarıda bıraktım kuruluk kremi filanda kullandım geçmedi şimdi ise sivilcilerim daha kötüye gitti bir doktora gideceğim tekrar.

Geri
Yukarı