Sivilceler nasıl geçer?

IRamazanI

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, Technopat ailesi.
Öncellikle, kısaca sağlık sorunumdan bahsedeyim. Yüzümde ve sırtımda aşırı derecede sivilce var. Normal bir insana göre oldukça fazla ve haliyle psikolojik ve sosyal hayatıma etkisi oluyor. Çözümü için birçok doğal ve doktora gittim, çözüm bulunamadı. Sivilce tedavisinde en etkili ilaç olan zerotarin, daha sonrasında lazer tedavisi gördüm. Bunların hiçbiri başarıyla sonuçlanmadı. 17 yaşındayım ve ailemde ve soyumuzda böyle bir sivilce hastalığı geçiren yok. Ben de oldu sadece. Bu sorunu yaşayanlar nasıl bir yol izlenmeli? Sivilce ve yağ oranını en aza indirmek ne yapılmalı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Tek çözümü aknetrent. Doktora gidince ben bu ilaca başlamak istiyorum diyebilirsin. 6 ay kullanmanı ister muhtemelen ama sakın tedaviyi yarıda bırakma. Tedavi bitmeden aknelerin geçicektir ama tedaviyi yarıda bırakırsan izler kalır ve tekrar çıkar. Çok fazla yan etkisi var haberin olsun 6 ay çekerim ama kurtulayım diyorsan kullan.

Tek çözümü aknetrent. Doktora gidince ben bu ilaca başlamak istiyorum diyebilirsin. 6 ay kullanmanı ister muhtemelen ama sakın tedaviyi yarıda bırakma. Tedavi bitmeden aknelerin geçicektir ama tedaviyi yarıda bırakırsan izler kalır ve tekrar çıkar. Çok fazla yan etkisi var haberin olsun 6 ay çekerim ama kurtulayım diyorsan kullan.
Sanırım o ilaç benim de kullandığım ilaçtı. Fakat biz bırakmak zorunda kaldık.
Çevredeki ve bizim ilçedeki hastanelere sırf birisi emekli oldu diye aylardır doktor gelmediği için o emekli olan doktorun özel muayenesine gittik. O da bize günde 4 tane olmak üzere bu ilaçtan kullanmamı istedi. Tabi sadece bu ilaç değil, alkollu bir karışım ve saç şampuanı da verdi. İlaç bana yan etki etti az daha kullansam ölecekmişim. Kalbim çarpıntı yaptı nefes falan alamadım gözlerim ağrıdı yani yan etkilerin çoğunu bir anda yaşadım.
Geçici gelen cildiye doktoruna gittiğimizde de doktora defalarca söylememe rağmen hep yüksek doz veriyor falan dedi. Biraz vucüdün dinlensin diye krem verdi. Fakat o ilaç olmadan geçmeyecek gibi. O yüzden konu sahibi arkadaşa diyorum ilaç dolayısıyla bir yan etki yaşarsan direkt doktora görün. Hapı bıraktığım halde bir kaç defa kalbim de ağrımıştı.

Sanırım o ilaç benim de kullandığım ilaçtı. Fakat biz bırakmak zorunda kaldık.
Çevredeki ve bizim ilçedeki hastanelere sırf birisi emekli oldu diye aylardır doktor gelmediği için o emekli olan doktorun özel muayenesine gittik. O da bize günde 4 tane olmak üzere bu ilaçtan kullanmamı istedi. Tabi sadece bu ilaç değil, alkollu bir karışım saç şampuanı da verdi. İlaç bana yan etki etti az daha kullansam ölecekmişim. Kalbim çarpıntı yaptı nefes falan alamadım gözlerim ağrıdı yani yan etkilerin çoğunu bir anda yaşadım.
Geçici gelen cildiye doktoruna gittiğimizde de doktora defalarca söylememe rağmen hep yüksek doz veriyor falan dedi. Biraz vucüdün dinlensin diye krem verdi. Fakat o ilaç olmadan geçmeyecek gibi. O yüzden konu sahibi arkadaşa diyorum ilaç dolayısıyla bir yan etki yaşarsan direkt doktora görün. Hapı bıraktığım halde birkaç defa kalbim de ağrımıştı.

Günde dört kez toplam kaç mg? Max 80 mg veriyorlar. Ayrıca ilacı kullanırken bol bol su içmek gerekiyor. Alkollü şampuanı saç kurumasın diye vermiştir. Ayrıca ilacı bir süre kullandıktan sonra bir nevi bağışıklılık kazanıyorsun kuruma devam ediyor ama sırt ağrıları geçiyor.

Günde dört kez toplam kaç mg?
50 diye hatırlıyorum.
Alkollü şampuanı saç kurumasın diye vermiştir.
Orada yanlış yazmışım alkollu bir karışım ve saç şampuanı olacaktı.
Saçımda da yaralar vardı şampuan onlar için hap ve karışımda omuzlarım ve sırtım içindi.
Ayrıca ilacı bir süre kullandıktan sonra bir nevi bağışıklılık kazanıyorsun kuruma devam ediyor ama sırt ağrıları geçiyor.
Zaten ilaca yeniden başlayacağız galiba. Çünkü kremin hiçbir faydası yok. Doktor ben olmasam da başka bir doktora söyleyin günde 2 tane olmak şartıyla başlayın sonra olmazsa maksimum 4 yaparsınız dedi.

50 diye hatırlıyorum.

Orada yanlış yazmışım alkollu bir karışım ve saç şampuanı olacaktı.
Saçımda da yaralar vardı şampuan onlar için hap ve karışımda omuzlarım ve sırtım içindi.

Zaten ilaca yeniden başlayacağız galiba. Çünkü kremin hiçbir faydası yok. Doktor ben olmasam da başka bir doktora söyleyin günde 2 tane olmak şartıyla başlayın sonra olmazsa maksimum 4 yaparsınız dedi.

Normal doz ben 60 mg kullanıyordum. Bende çok fazla yan etki gördüm. Çilesini çekmeden olmuyor ne yazık ki.

@fevzidurmayan @akt @MükreminT @abdulmelik. 21 arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler zerotarin kullandığım zaman aşırı kaşıntı yapıyor geceleri yan etkisi buydu bende doktorun bana verdiği bir antibüyotik 1000mg lıktı aşırı kaşıntı yaptığı için tedavi bıraktım nemlendirici bilem fayda etmedi saç yağı olsun şampuanı olsun saçımdaki yağı yarayı götürdü ama ilaç tarafında kaşıntı sorunu oldu ne yapmalıyım şimdi @abdulmelik. 21 stres yok hocam ekonomik olarak olsun sosyal olarak bir sıkıntım yok.

Geri
Yukarı