Sivilceler nasıl geçer?

2 yıldır bu çileyi çekiyorum hocam bazen hiçbir şey kullanmamama rağmen kendisi azalıyor bazen de en iyi ürünleri kullanmama rağmen artıyor. Yağlı şeyler yemeyin süt ürünlerini de azaltın. Doğal yollara başvurmayın direkt hap versin doktor. Cildiyeye randevu alamıyorum 3 aydır ben. Direkt aile doktoruna gidebilirsiniz.

Tuz tüketimini ciddi oranda azaltmalısınız ya da arkadaşın dediği gibi süt ürünlerini de azaltmalısınız. Ya da bir şeye alerjiniz var ise ondan kesinlikle uzak durmalısınız.

Yaş kaç? Ergenlik dönemi ise normaldir kişisel temizlik ve bakımına dikkat etmelisin onun dışında ergenlik çağında çıkar. Zamanla geçer, yüzünüzle bu sebeple oynamayın iz kalmasın, dağılmasın.

Doktorun size yazacağı 2 ilaç var ve 6 ay kullanmalısınız, diğer ilaçlar sivilceyi kökten çözmez, ama bu iki ilaç kesin çözümdür, kırmızı reçeti ile kullanmıştım zamanında. Sadece sabır etmeniz gerekiyor. Zoratanin veya roaccutane. Eğer sivilceye bu 2 ilaçtan başka çözümü şu diyen biri varsa çıksın karşıma. Bu çileyi yaşadığım için iyi bilirim. Kırmızı reçete ile satılması sizi korkutmasın, sadece yazan doktoru güvenceye almak için yapılan bir uygulama. Sabırla kullanıp ilk 2-3 ay kan testi yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı