Sivilcelerden Kurtulma

Yaşıtlarımda hiç sivilce olmamasına rağmen benim özellikle burnumda sivilce çıkıyor. Arkadaşlar normalde böyle şeyleri takan biri değilim. Ama okulda dalga konusu oluyorum cidden beni çok üzüyor. Sınıfta ve okulda sivilcesi olan çok çok az. Burnumdaki sivilce geçiyor. Yeni bir sivilce çıkıyor ve hepsi genelde kocaman ve hep burnumda. Resmen özgüvenim falan hiçbir şeyim kalmadı. N'olur yardımci olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostum. Benimde zamanında sivilcelerim çıkardı özelikle burun ve çene bölgesinde. Düzenli olarak yüz temizleyici ve maske kullanmanı öneririm. Gözeneklerin açılıp hergün temizlersen akşam yatmadan bir çözüm olabiliyor bu duruma.

Şu kadar söylüyorum sana. Gayet basit. Ahmed'in Mehmed'in lafına bakıp bir sürü kozmetiğe, ilaca para verme. Okula gittiğinize göre büyük ihtimalle ergenlik sivilcesi ve buna öyle maskeyle, losyonla, temizleme jeliyle sonuç almazsınız sadece yardımcı olur. İstanbul'daysan Balıklı Rum Hastahanesi'ni öneririm, değilsen başka bir yere git ama kesin dermatoloğa görün. Balıklı Rum'da Tedavisi 50 ₺. Orada ki doktor çok iyi. Bir kaç ilaç yazdı bana. 200 - 250 ₺ arasında ilaçlar aldım. Kanımda başka hastalık ortaya çıktı tedavi edildim. Sivilceler geçti, 1 sene falan olmadı sivilceler 1 ay önce tekrar başladı yağlı yediğim için ama yemeyince çıkmıyor birde ergenlikten ve kışın yağlanmadan dolayı tabi. Paranı boşa harcama, git doktora. Hem bir hastalığın varsa ortaya çıkar hemde kesin bir çözüm bulursun uğraşmazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bol bol sıcak su ile duş alın. Özellikle çok terlediğinizde kesinlikle duş alın.
Ara sıra yüzünü yıkayın.
Mastürbasyon yapmayın.
Yağlı Cilt Bakımı | Cilt Sitesi
Bunun mastürbasyonla ne alakası var ki ? Hatta mastürbasyon çekmeyenlerde olduğunu söyleyenler bile var.

Doktora gittim bir krem verdi. 1 hafta oldu, biraz yakıyor ama yok denecek kadar azaldı.
Ben de doktora gitmiştim, deneysel bir ilaç önermişti. Umarım ilacı kullanmaya başlamadan önce kan tahlili yaptırmışsındır. Belki ilaçlık bir sorun değildir. Onun dışında ben de bir çok ilaç kullandım fayda etmedi çoğu. Ama Aknilox 1 hafta da gözle görülür fark yarattı. Abur-cubur ve fast-food en büyük düşmanın, tabii stres de öyle. Psikolojik olarak nasılsın?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı