Sivilcelerden nasıl kurtulabilirim?

s3z4r

Picopat
Yüzümde 4 yıldır bitmek bilmeyen sivilce 17 yaşındayım ve hala çıkıyorlar. Doktor ilaç verip kullanmışlığım oldu ama işe yaramadı. Eczaneden özel sabunlar alarak her gün sabah akşam yıkıyorum fakat nafile sivilceler hala çıkıyor. Nerede yanlış yapıyorum bilmiyorum eğer bildiğiniz işe yara bilgi varsa söylerseniz mutlu olurum.

Ergenlik dönemi olduğu için sanırım banada öyle oluyordu ergenlikte oluyor sivilce bir şeye alerjin olabilir tuzlu gıdalar tüketme veya kolonya sür yüzüne genelde kolonya sivilcelerin kuruyup dökülmesine yarıyor.

@Richard Watterson yanlış bilgi veriyorsunuz hangi cildiyeye giderseniz gidin ilk olarak tuzlu gıdalar kuruyemiş vb şeyleri az tüketeceksin yüzüne kolonya tıraş losyonu sürmeyeceksin der.

Hocam kafana takmamayı öğren, bunun ilaçları çok dikkatli takip edilmeyi gerektiren ve karaciğer enzimlerine zarar verebilecek ilaçlar. Doktor kontrollü anlayacağın. Temiz su ve sabunla parmak uçlarınla ovalayarak ince ince açılmalarını sağlayabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ergenlik dönemindesin dostum, çoğu kişinin böyle zamanları oluyor. Belki de tek ilacın zamandır. Buradaki öneri yapan kişiler doktor değil. Cidden çok kafana takıyorsan doktora gitmekten başka çaren yok.

Sivilce tipine bak 4 tipi var, ona göre ilaç yazmalı doktor, tip 4 isen büyük ağrılı kızarık akıntılı sivilcelerin oluyorsa sana 'iso-tretinoin' yazsın roakutan bütün cildiyeciler bilir

Yeni konular

Geri
Yukarı