Sivrisineklerle nasıl mücadele edilir?

Starlink_0

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bildiğiniz üzere bu arsız tür olan sivrisineklere ne yaparsanız yapın halen daha yaşıyorlar. Hangi yöntemi denerseniz deneyin yine de geliyorlar. Benim sorunum ise şu, bizim yazlıkta teras kısmı var ve rüzgarlı akşamlar haricinde sivrisinekler yüzünden oturulamıyor. Rüzgarlı akşamlarda ise dışarıda oturunca baş ağrısı yapabiliyor. Vücuda sürülen losyonlar var fakat ailemden bazı kişilerin buna alerjisi var bu yüzden herkes rahat olmuyor. Açık havada, sivrisinekleri kesin kovacak yöntem veya bir cihaz öneriniz var mıdır?

Herkese merhaba. Bildiğiniz üzere bu arsız tür olan sivrisineklere ne yaparsanız yapın halen daha yaşıyorlar. Hangi yöntemi denerseniz deneyin yine de geliyorlar. Benim sorunum ise şu, bizim yazlıkta teras kısmı var ve rüzgarlı akşamlar haricinde sivrisinekler yüzünden oturulamıyor. Rüzgarlı akşamlarda ise dışarıda oturunca baş ağrısı yapabiliyor. Vücuda sürülen losyonlar var fakat ailemden bazı kişilerin buna alerjisi var bu yüzden herkes rahat olmuyor. Açık havada, sivrisinekleri kesin kovacak yöntem veya bir cihaz öneriniz var mıdır?
Hocam bildiğim cihaz yokta sinek yiyen bitkiler var onları deneyin.

Terasın her bir kısmını onlarla doldurmak biraz pahalı olur ve hepsini de yemezler. Onların da belli bir yeme süresi var.

Hocam internette bir deve kuşu üreticisi videosu izlerken adam şey yapmış tavana deve kuşu yumurtası asmış sineklerde kokusundan gelemiyormuş işe yararmı bilemem internetten bakabilirsin.

Bazı bitkiler doğal olarak kokusuyla uzak tutuyor mesela fesleğen hem ucuz hemde fena değil kokusu rahatsız etmez.
Bunu denedik, aşağıdaki küçük balkonda işe yarıyor fakat yine de gelenler oluyor. Ayrıca teras büyük ve açık hava, onun için etkisi iyice azalıyor. Yine de cevap için teşekkürler.

Mor ışıklı cihazlar var fakat pek etkili değiller anladığım kadarıyla bir göz atabilirsin. Ben Edirne'de yaşıyorum burada da çok fazla sivrisinek var ve çok acılı yaralar bırakıyorlar artık evin dışına çıkmama kararı aldım.

Mor ışıklı cihazlar var fakat pek etkili değiller anladığım kadarıyla bir göz atabilirsin. Ben Edirne'de yaşıyorum burada da çok fazla sivrisinek var ve çok acılı yaralar bırakıyorlar artık evin dışına çıkmama kararı aldım.
Ben de onları gördüm fakat bazı yorumlarında işe yarıyor bazıları işe yaramıyor demişti. Onun için emin olamadım. Daha deneyimli olan var ise diye burada konu açtım onun için. Size de iyi şanslar her sene daha da evrimleşip, güçlenip öyle geliyorlar :D

Hocam internette bir deve kuşu üreticisi videosu izlerken adam şey yapmış tavana deve kuşu yumurtası asmış sineklerde kokusundan gelemiyormuş işe yararmı bilemem internetten bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sineğede olur herhal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sineğede olur herhal.
Hocam tamam da devekuşu yumurtasını nereden bulalım 🤣yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı