Çözüldü Siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, bilgisayarım reboot and select... diye bir hata veriyordu. Hata düzelsin diye bilgisayar açılırken ESC'ye basıp oradan bir şeyi seçtim (Sanırım HDD, ne olduğunu bilmiyorum.). Daha sonra disk taraması yaptı ve kurtarma ekranına attı. Oradan 4. seçenek ile güvenli modda açtım, açılırken bir hata verdi, sonra hata gitti. Daha sonra yeniden başlattım bilgisayarı fakat bilgisayarın ekranı şu an simsiyah. Nasıl çözeceğim?
20210310_203112.jpg

Muhtemelen bu arkadaş da formatla düzeltir ama asıl sorunu muhtemelen diskinin arızalanmış olması. Yani format da atsa bir süre sonra o Windows da bozulabilir. İlk iş bir disk salığına bakması.

Selamlar, bilgisayarım reboot and select... Diye bir hata veriyordu. Hata düzelsin diye bilgisayar açılırken ESC'ye basıp oradan bir şeyi seçtim (sanırım HDD, ne olduğunu bilmiyorum.). Daha sonra disk taraması yaptı ve kurtarma ekranına attı. Oradan 4. seçenek ile güvenli modda açtım, açılırken bir hata verdi, sonra hata gitti. Daha sonra yeniden başlattım bilgisayarı fakat bilgisayarın ekranı şu an simsiyah. Nasıl çözeceğim?
Eki Görüntüle 915961

Kronik sorunlu SSD kullanıyorsun. Sorun çıkartması normal.

Muhtemelen bu arkadaş da formatla düzeltir ama asıl sorunu muhtemelen diskinin arızalanmış olması. Yani format da atsa bir süre sonra o Windows da bozulabilir. İlk iş bir disk salığına bakması.
HD Tune ile tarama yapmıştım, arızalı bir kısım çıkmıştı. Bir de sanırım bad sector var. Eğer HDD almak ve format atmaktan başka çözüm yoksa format atmak ile ilgili bir rehber var mı?
Kronik sorunlu SSD kullanıyorsun. Sorun çıkartması normal.
HDD kullanıyorum. Kronik olduğunu da sanırım Turbox olduğundan anladınız, ona önceden yapmış olduğum bir hata diyelim.
@Sefa70 hocam, rica etsem rehberi buraya atar mısınız? O konuda ayrı bir şey sorduğum için burası daha uygun olacaktır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı