Çözüldü Siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Turkish Delight

Hectopat
Sürekli siyah ekran geliyor. Nasıl çözebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Ekran kartı ile ilgili olabilir ekran çözünürlük değişiminde stabilite olamıyor.Oyuna girişte ve çıkışlarda ekran kartı ekran çözünürlüklerini degistiyor.
Monitörün ekran çözünürlüğünü kaçta kullanıyorsun ?
Valo yu kaç çözünürlükte kullanıyorsun ?
Düşük bir ihtimal kablo ama sen diyorsun ki valodan çıkınca ozaman psu da şüpheli anlık ekran kartına gücü ayar sorunu olabilir.
Normal kullanımda 2K, Valorant'ıda 2K çözünürlükte. Sorunu çözdüm tamamen monitörün 165hz ve DP formatı ile alakalı. DP formatı 1.2'den 1.1e düşürünce sorun çözüldü. HDMI 144hz kullanıyorum şuan sorun yok.

Kullanılan güç ünitesi nedir?
600w 80+ bronz.

Sanırım sürücü silinmiş. Şimdi güncelleştirme denetlediğim zaman farkettim. Nvidia Display indiriliyor şuan.
Kablo temazsızlığı gibi duruyor. Oyunlarda etki artıyor mu?
Eski monitörümde oluyordu. Valodan çıktıktan sonra olmaya başladı bu. Geçenlerde de sürekli oluyordu. Ac kapa yapmıştım bilgisayarı düzeltmişti. Bu sefer düzelmiyor.

Sistemi ne zaman aldın ?
15 16 ay olmuştur.

Kablo temazsızlığı gibi duruyor. Oyunlarda etki artıyor mu?

Nedense bir şeyleri AC kapa yapınca hareket ettirince oluyor.

Ekran kartı ile ilgili olabilir ekran çözünürlük değişiminde stabilite olamıyor.Oyuna girişte ve çıkışlarda ekran kartı ekran çözünürlüklerini degistiyor.
Düşük bir ihtimal kablo ama sen diyorsun ki valodan çıkınca ozaman psu da şüpheli anlık ekran kartına gücü ayar sorunu olabilir.

Normal kullanımda 2K, Valorant'ıda 2K çözünürlükte. Sorunu çözdüm tamamen monitörün 165hz ve DP formatı ile alakalı. DP formatı 1.2'den 1.1e düşürünce sorun çözüldü. HDMI 144hz kullanıyorum şuan sorun yok.

Kullanılan güç ünitesi nedir?
600w 80+ bronz.

Sanırım sürücü silinmiş. Şimdi güncelleştirme denetlediğim zaman farkettim. Nvidia Display indiriliyor şuan.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı