Siyah poşetin içinden iPhone 14 çıktı

midilli

Centipat
Arkadaşlar bugün alışverişe gittik geldiğimiz zaman siyah bir poşetin içinden iPhone 14 çıktı acaba satıcı dalgınlıkla kendi telefonunu mu koydu diye düşündüm fakat ulus caddesinde. Her esnafın poşeti siyahtır gidip hepsine teker teker sordum ve hiçbirinin kendi telefonu değilmiş. Size vereyim biri ararsa veririsiniz dedim kabul de etmediler telefonda şebeke yok üstüne şifre var şu an ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok.

Polise ne diyerek teslim edicem bulduğum bölgeye bakan polise mi yoksa oturduğum yerdeki polise mi
En yakınına git kardeşim, zaten alıp teslim ediyorsun merak etme sorun çıkmaz. Başkası olsa parça niyetine satar bile, sana teşekkür eder gerçek sahibi eğer ona ulaşırsa.

Ya çaldı derseler senaryo biraz saçma çünkü
Diyemezler kardeşim çünkü çalan kişi geri bırakmaz... Benim akrabaya aldığım telefon çalıntı çıktı, hat sahibi olarak buldular adamı ona rağmen iade edince sorun çıkmadı. Sen denk geldi deyip bırak ama abi lütfen yardımcı olun dosya vs. açılmasın de. İfadeni istiyorlar en fazla. Hatta sana önerim şu şekilde büyük aile fertlerinden biri götürüp versin, onu ifadeye çağırırlar boş bir gününüzde. Yani iyilik ediyorsun, gidip kötülük bulmazsın.

Şimdi gidip bir yere bıraksan aklında hep şüphe kalacak, bir telefon için parmak izi cart curt almazlar da sonuçta eline geçti sen de onu tekrar bıraktın. Bari güvenle polise teslim et, daha iç rahatlatıcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı