Siyaset aklımdan çıkmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rolex56

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi yakın bir zamanda bir seçim oldu ve malum parti kazandı fakat seçimin ardından zamlar gelmeye başladı kafamdan bir türlü siyaseti çıkaramıyorum.
Üniversiteye hazırlanıyordum şu ankitapların yüzüne bakasım gelmiyor, artık üniversite benim için zaman kaybı gibi duruyor. Tek hayalim yurt dışı oldu gibi güzel bir ülkem varken yurt dışını hiç mi hiç çıkmak istemiyorum ama çıkmak için çabalayacağım çünkü emeğimin karşılığnı alamıyorum ülkemde 2.sınıf vatandaş oldum.
Ayrıca halkın %50 huzursuz gibi çoğu insanın yüzünde üzüntü görüyorum herkes hala sokaklarda siyaset konuşuyor.

Bilgisayar başına geçiyorum üzüntülü bir şarkı açmadan duramıyorum boş boş ekrana bakıyorum içimdeki acı geçmeyecek gibi geliyor.
Sizce ne yapmalıyım arkadaşlarımın çoğu gülüşüyoruz fakat herkesin iç yüzünde bir mutsuzluk var.

19 yaşındayım bir genç olarak cok umutsuzum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir süre daha üzülün. Ağlayın sızlayın artık ne yaparsanız. Sonra yavaş yavaş azalta azalta ilerleyeceğiz ne yapalım. 3 5 gün daha üzüleceğiz. Sonrasını bilemiyorum. Asla geçmeyecek ama onu bilin. Sadece azalacak. Çünkü sürekli kötü şeyler olacak. Sadece gözümüzü kulağımızı kapatarak kaçamayacağız. Geçmiş olsun.

Hocam sanki siyaset hiç bitmeyecek gibi uzun zaman boyunca siyaset konuşacaz gibi düşünüyorum.

Bitmez hocam. Evde babamla sürekli tartışıyoruz siyasetten dolayı. Her yerde saçma saçma siyasetten konuşuluyor. Her konunun sonu siyaset tartışmasıyla bitiyor. Bu iktidar herkesi birbiriyle düşman etti. Ben artık bu yaşta siyaset konuşmak istemiyorum gına geldi.

Ben de sıkıldım artık bu halkın cahilliğinden. Yurt dışına çıkış yolları aramaya başladım, eskiden "orada yaşanır mı, o ülkeye de gidilmez" vs. dediğim ülkelere bile nasıl gideceğime bakmaya başladım. Tek isteğim biraz huzur ve mutluluk. Bir insanla konuştuğum her konu siyasete ya da ekonomiye çıkmasın istiyorum, meclise giren teröristleri konuştuğumuz bir ülkede bulunmak istemiyorum. Elimden gelen en kısa sürede Türkiye'den gitmek için her şeyi yaparım, halkın bu cahilliğini gördükten sonra kendime Türk demeye utanır oldum.

Bildiğiniz gibi yakın bir zamanda bir seçim oldu ve malum parti kazandı fakat seçimin ardından zamlar gelmeye başladı kafamdan bir türlü siyaseti çıkaramıyorum.
Üniversiteye hazırlanıyordum şu ankitapların yüzüne bakasım gelmiyor, artık üniversite benim için zaman kaybı gibi duruyor. Tek hayalim yurt dışı oldu gibi güzel bir ülkem varken yurt dışını hiç mi hiç çıkmak istemiyorum ama çıkmak için çabalayacağım çünkü emeğimin karşılığnı alamıyorum ülkemde 2.sınıf vatandaş oldum.
Ayrıca halkın %50 huzursuz gibi çoğu insanın yüzünde üzüntü görüyorum herkes hala sokaklarda siyaset konuşuyor.

Bilgisayar başına geçiyorum üzüntülü bir şarkı açmadan duramıyorum boş boş ekrana bakıyorum içimdeki acı geçmeyecek gibi geliyor.
Sizce ne yapmalıyım arkadaşlarımın çoğu gülüşüyoruz fakat herkesin iç yüzünde bir mutsuzluk var.

19 yaşındayım bir genç olarak cok umutsuzum.

Antidepresan içmekten başka seçenek kalmadı

Kimin aklından çıkmıyor ki... 16 yaşındayım pazar gününden sonra kafamı boşaltamıyorum sürekli ağlama isteğim geliyor ve bir gram umudum kalmadı. Depresyonun eşiğinde gibi hissediyorum. Gözüme 2 gecedir uyku girmedi.

Hocam sanki siyaset hiç bitmeyecek gibi uzun zaman boyunca siyaset konuşacaz gibi düşünüyorum.
Bitmeyecek zaten yetti artık hedef hedef dendiği bu son şanstı, 2028 e kadar buraya şeriat getirmeyecekleri belli değil, diktatörlük ilan edeceği belli değil, zaten her türlü suriyelilerle beraber seçimleri alacak, bu ülkenin bi şansı kalmadı dediğim gibi son şans 2023 artık sunu bi kabullenin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı