Siyasi ideolojileri öğrenme

ı love you

Hectopat
Şu an 13 yaşındayım ve komünizm, sosyalizm ve daha çoğu siyasi ideolojiler ile çok ilgileniyorum. Karl Max, Lenin gibi yazarları okumayı seviyorum. Onunla birlikte Avrupa’daki tarihi ve tarihinde kullanılan siyasi ideolojiler ile de ilgileniyorum. Bunun dışında ne gibi şeyler ile bunlarla ilgili bilgi edinebilirim?

Selam Patrick kardeş. Ben de bunları merak ederdim hep. Bence bu yaşta bu tip şeyleri kafana takman biraz gereksiz. Zaten daha neyin doğru olup neyin doğru olmadığını o yaşta tam olarak oturtamayacaksın ve daha çok kafan karışacak. Zaten hiçbirinin desteklenir bir tarafı yok. Öyle olsaydı şu an hala ayakta olurdu değil mi? Ama illa edineceğim dersen WW2 hakkındaki kitapları okuyabilirsin. Ansiklopedilerde internette bulamayacağın bilgiler var, onlara da bakabilirsin. Siyasi olaylara bu yaşlarda karışmamak en doğrusu olarak düşünüyorum ben şahsen. Ama öğrenmenin kimseye zararı yok tabi. Filmlerden de yararlanabilirsin. Hearts of Iron oyununu oynarsan veya izlersen Avrupa tarihinin neyin üzerine kurulu olduğunu da kavrayabileceğini düşünüyorum. Kolay gelsin! Kafan karışabilir bu çok normal. Sadece öğrenmek için kasma kendini.

Yok kasmıyorum zaten. Ama onları öğrenirken çok fazla zevk alıyorum. Destekleme gibi bir durum da yok. Dediğim gibi sadece öğrenme merağı.

16 yaşına kadar sosyalist-komunist fikirlere kapılmayan yok sanırım. Sonra anlıyorsun boş bir hayal olduğunun hepsinin.

Geri
Yukarı