Siyasi parti (Fırka) kurmayı hedefliyorum

araba lastiği

Hectopat
Yer
Jant
Bu düşüncemi Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden? isimli konuda paylaşacaktım ki ben yazarken konu kapanmış.

Ülkede adamakıllı, çıkarcı olmayan, ideoloji yerine hizmeti ön plana koyan bir siyasi parti kurma hayallerim var. Bundan dolayı da orta yollu bir ideoloji izlemeliyim, bunun oy almamda da etkisinin olacağını düşünüyorum. Öncelikle kadın cinayetlerine son verip toplumda kadının da diğer bireylerden farkı olmadığını millete kabullendireceğim, sonra eğitim sistemine el atıp ebeveynlerin çocuklarını eğitmesine yönelik bilgilendirmeler sunacağım. Sosyal medyada aptal kanalları direkt kapatacağım ve çocukların büyüyünce "Nasıl Enes abi gibi olurum?" sorusunu "İlgilendiğim bir dalda kendimi geliştirip bu ülkeye nasıl hizmet sağlayabilirim? Avrupa'daki yaşıtlarımla benim farkım ne?" gibi sorulara çevireceğim. Bunu zorla yaptırmayacağım, ilkokuldaki ve okulöncesindeki eğitimler bunun üzerine olmalı. Ülke düzelince muhtemelen bu yıllarda yurt dışına giden alanında başarılı gençlerin bir kısmı yahut çoğu yurda dönecek ve projeleri bu ülkeye fayda sağlayacak. Zaten 20 yıl boyunca yeni nesil düzgün eğitilirse gerisi gelir ve memlekette gerçekten bir ilerleyiş olur. Tabii bunları yapabilmek için batının ülkesine hizmet eden liderleri nasıl yok ettiğini ve ülkeyi nasıl karıştırdığını iyice okumak gerekli. Örneğin sağ-sol meseleleri gibi ülkeyi geriye götüren olaylarda milletin "Şimdi benden bir zıt fikirli birini öldürsem bana bir faydası olmayacak, bir başkası da beni öldürecek. Bunun sonucunda ülkece geriye gideceğiz, aramızda böyle bir düşmanlık olmamalı" demesi, bunu düşünmesi gerçekten çok önemli. Bunun için okumuş bir nesil, bunun için de eğitim olmalı.

En çok önem vereceğim değerler; aydınlık, eğitim, bilinçlilik, önce ülkeyi düşünme ve birlik beraberlik olmalı.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu düşüncemi Gençlerin yüzde kaçı yurt dışında yaşamak istiyor ve neden? isimli konuda paylaşacaktım ki ben yazarken konu kapanmış.

Ülkede adamakıllı, çıkarcı olmayan, ideoloji yerine hizmeti ön plana koyan bir siyasi parti kurma hayallerim var. Bundan dolayı da orta yollu bir ideoloji izlemeliyim, bunun oy almamda da etkisinin olacağını düşünüyorum. Öncelikle kadın cinayetlerine son verip toplumda kadının da diğer bireylerden farkı olmadığını millete kabullendireceğim, sonra eğitim sistemine el atıp ebeveynlerin çocuklarını eğitmesine yönelik bilgilendirmeler sunacağım. Sosyal medyada aptal kanalları direkt kapatacağım ve çocukların büyüyünce "nasıl Enes abi gibi olurum?" sorusunu "ilgilendiğim bir dalda kendimi geliştirip bu ülkeye nasıl hizmet sağlayabilirim? Avrupa'daki yaşıtlarımla benim farkım ne?" gibi sorulara çevireceğim. Bunu zorla yaptırmayacağım, ilkokuldaki ve okulöncesindeki eğitimler bunun üzerine olmalı. Ülke düzelince muhtemelen bu yıllarda yurt dışına giden alanında başarılı gençlerin bir kısmı yahut çoğu yurda dönecek ve projeleri bu ülkeye fayda sağlayacak. Zaten 20 yıl boyunca yeni nesil düzgün eğitilirse gerisi gelir ve memlekette gerçekten bir ilerleyiş olur. Tabii bunları yapabilmek için batının ülkesine hizmet eden liderleri nasıl yok ettiğini ve ülkeyi nasıl karıştırdığını iyice okumak gerekli. Örneğin sağ-sol meseleleri gibi ülkeyi geriye götüren olaylarda milletin "şimdi benden bir zıt fikirli birini öldürsem bana bir faydası olmayacak, bir başkası da beni öldürecek. Bunun sonucunda ülkece geriye gideceğiz, aramızda böyle bir düşmanlık olmamalı" demesi, bunu düşünmesi gerçekten çok önemli. Bunun için okumuş bir nesil, bunun için de eğitim olmalı.

En çok önem vereceğim değerler; aydınlık, eğitim, bilinçlilik, önce ülkeyi düşünme ve birlik beraberlik olmalı.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Hocam ülkeye kesinlikle ve kesinlikle böyle birisi lazım. Sizi sonuna kadar desteklerim elimden geldiğince yanınızda olmaya çalışırım. Maalesef ki ülkede şöyle düşünceleri olan bir parti yok.

Hedefinize sonuna kadar saygı duyuyorum fakat gerçekçi bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum. Hizmet odaklı değil ideoloji odaklı bir yol izlemelisiniz. Bunun sebebi de hizmet etmeniz için seçilmeniz gerekiyor. Bizim insanımız ideolojik konuşmayan yüreğe dokunmayan ve hizmet eden siyasetçiye oy vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı