Siyasi parti nasıl kurulur?

LyNice

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu an siyasi parti kurmak istesem nasıl kurarım? Bana maliyeti ne olur? Maliyetsiz siyasi parti kurabilir miyim? Veya minimalize edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu an siyasi parti kurmak istesem nasıl kurarım? Bana maliyeti ne olur? Maliyetsiz siyasi parti kurabilir miyim? Veya minimalize edebilir miyim?
Merhaba. Maliyetleri minimalize edemezsiniz, ederseniz oy toplayamazsanız zaten.

Siyasetçi veya İktisatçı ve Zengin olmanız lazım.
Aslında zengin, çok zengin 😁, olmak yeterli (bkz: Cem Uzan)

Hocam benim param yok ama ülkeyi kalkındıracak yenilikci fikirlerim var bana açık kapı yok mu?

Edit: Böyle deyince yanlış anlaşılmaz inşallah Atatürk'ün yolundan devam.

Hocam düşüncelerime uygun adamakıllı parti yok kendi partimi kurup tamamen kendi düşüncelerim ile siyaset yapmak istiyorum.

1 milyon TL parti kurmak için yeterli olacak mıdır 140 ilçede parti binası olması lazım diye okudum başka bir sitede.

Bu binaları parti ilçe başkanlarına yaptırsam olur mu?

Hocam düşüncelerime uygun adamakıllı parti yok kendi partimi kurup tamamen kendi düşüncelerim ile siyaset yapmak istiyorum.

1 milyon TL parti kurmak için yeterli olacak mıdır 140 ilçede parti binası olması lazım diye okudum başka bir sitede.

Bu binaları parti ilçe başkanlarına yaptırsam olur mu?

Seçime girmek için 140 ilçe sanırım.

Herkes farklı kafadan konuşuyor benim amacım ülkeyi kendi kendine yetebilen bir ülke haline getirmek ve diğer ülkeleri Türkiye'ye bağlı yapmak.

Düşünsenize evlerimiz güzel yapılarımız tarihi gibi duruyor ülkemizin spor arabası var 4x4 arabası var kendi teknoloji markamız ile Amerikalı büyük şirketlere kafa tutuyoruz eğitim sistemimiz tamamen bilgi amaçlı kimse sadece sınavdan geçmek için çalışmıyor vs paramızın değeri var insanların alım gücü var düşünmesi bile güzel.

Abi baksanıza Amerika'ya 10k dolara güzel arabalar var.

Hocam ülkemizin şu anki durumunda tek başına yapabileceğiniz iş değil. Hem milyon liraları bulur hem de ne kadar çalışır iseniz çalışın %0.1 anca alırsınız. Bence iyi kötü bir partiye girip yüklemeye çalışın.

Hocam ülkemizin şu anki durumunda tek başına yapabileceğiniz iş değil. Hem milyon liraları bulur hem de ne kadar çalışır iseniz çalışın %0.1 anca alırsınız. Bence iyi kötü bir partiye girip yüklemeye çalışın.

:( sanırım öyle yapacağım.

Peki partide güzel yerlerde olmak için ne yapılmalı.

Geri
Yukarı