Siyasi Partilerin Seçim Vaadi ile Yardım Dağıtması

Halka seçim amaçlı ürün veya maddi yardım yapmasını doğru buluyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    80
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başlık yanlış, doğrusu şöyle olmalıydı; ''Siyasi partilerin seçim rüşveti dağıtması ne kadar doğru?''. Onu bunu bilmem. Cebinden ödüyorsa isterse bir tarafına sürsün. Ama benim vergilerimle bunları yapıyorsa haram zıkkım olsun. Bunu bilerek içsinler. Türkiye sosyal bir devlettir. Yardıma ihtiyacın varsa gidersin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına test yaptırır, yardım alırsın. Ama bunun adı açıkca rüşvettir. Milletin parasıyla millete rüşvettir.
Kesinlikle haklısın ben geçtiğimiz sene muhalefetin sigara dağıttığını gördüm. Haram zıkkım olsun.

Halk önce fakirleştirilir sonra en ufak yardıma muhtaç edilir ki istedikleri bir şeyi yapabilsinler. Tabii halk fakirleştirilmesiyle birlikte halkın eğitim düzeyinide aşağıya çekilmesi önemlidir.

Halk ilk mesajda söylenildiği gibi borçlu hisseder kendini ya da kendini kandırır. Bak bu bize yardım etti oyu buna verelim der. Ama farkında değildir ki o çay kömür dağıtılan ne ise artık bunun parası kendi ceplerinden çıkmaktadır.

İmzamdaki sözü çok seviyorum.

Cutter: Now you're looking for the secret. But you won't find it because of course, you're not really looking. You don't really want to work it out. You want to be fooled.

giphy-38-gif.373579

Özet ile doğru bulmuyorum.

Tarım Bakanı ne dedi, tarım ve hayvancılıkta Avrupa birincisiyiz, ama sondan birinciyiz. Yine soğan ithal edeceklermiş. Üretme, her şeyi ithal et, dışarıdan getir. Sonrada dış güçler hikayesini anlat. Yav boş verin. Konuşmaya değmiyor, zihniyet değişmediği sürece hiçbir şey yoluna girmez.

Kesinlikle haklısın. Ben geçtiğimiz sene muhalefetin sigara dağıttığını gördüm. Haram zıkkım olsun.
Çok zekisin ama toplanan vergiler muhalefetin değil. İktidarın kasasında toplanır. Yani muhalefet bir şey dağıtıyorsa kendi cebinden veriyor. İktidar gibi milletin parasından değil. Onun için afiyetle içebilirsin o sigarayı. Ama o çayı zehir zıkkım gibi içersin.

Herkes özgür iradesiyle istediği partiyi destekler. Kimse kimsenin kararına saygısızlık yapamaz seviyesizlik yapamaz. Karşı partiyi destekliyor diye hakaret eden insanlara insan muamelesi bile yapılmaz. Siyasiler geçicidir ama halk kalıcı, kimseyi boş yere kırmaya dökmeye gerek yok. insan gibi sevin devletinizi adam gibi yaşayın bu ülkeden başka ülkeniz yok.
Dostum bugün babamla bakkalcılar odası sınavına girdim oradaki olayı görmek için. Bir tane adam orada Binali Yıldırım yazılı çiçek buktesini görünce sinirlendi. Kaldırabilir misiniz dedi. Bakkalcılar odası ve milli eğitim bakanlığından gelen adamlar adama laf çaktı ve konuşturtmadı. Böyle insanları seçen insanlara kızmak doğal hakkımız onlarda bize kızabilirler. Ben 6 sene önce 12 tl'ye 1000 gram et alırken şimdi 45 Tl'ye alıyorum. Bu kadar fark var ayrıca vergide at gibi para ödeyince insan sinirleniyor o kesimden. Param değersizleşti elin Afrikalısının parası benden değerli Çinin yuanı benim paramdan değerli. Nasıl iş. Sonra seçim öncesi İstanbul'da Şişli bölgesinde çöpçüler grev yapıyorlar tamda vaktini bulmuşlar. Şimdide adam akıllı normal vakitlerde yapmadıkları yardımı seçim zamanı yapıyorlar. Sence bunları seçen insanlara laf söylenmez mi? İnşallah görmezler bu yazıyı yoksa Silivri Sibirya'dan soğuk diyorlar.

Herkes özgür iradesiyle istediği partiyi destekler. Kimse kimsenin kararına saygısızlık yapamaz, seviyesizlik yapamaz. Karşı partiyi destekliyor diye hakaret eden insanlara insan muamelesi bile yapılmaz. Siyasiler geçicidir ama halk kalıcı, kimseyi boş yere kırmaya dökmeye gerek yok.

Bunun konuyla ne alakası var, ne diye yazdın bunu şimdi?

Çok zekisin ama toplanan vergiler muhalefetin değil. İktidarın kasasında toplanır. Yani muhalefet bir şey dağıtıyorsa kendi cebinden veriyor. İktidar gibi milletin parasından değil. Onun için afiyetle içebilirsin o sigarayı. Ama o çayı zehir zıkkım gibi içersin.
Partilere seçim bütçesi nereden dağıtılıyor peki? Siyasette cepten para çıkması gibi bir durum yoktur. Lütfen biraz daha bilgilenin bu konuda.

Çok zekisin ama toplanan vergiler muhalefetin değil. İktidarın kasasında toplanır. Yani muhalefet bir şey dağıtıyorsa kendi cebinden veriyor. İktidar gibi milletin parasından değil
Bütün partiler seçim için ve sonrası için düzenli olarak ödeme alır. Bu yüzden alacağı her oy maddiyat açısından önemlidir. Kimse kendi cebinden de olsa sigara veya başka bir şey olsun vermez aç gözlü milletiz.

İşine geldiği gibi anlama. O seçim yardımları partinin oy oranına göre bütün partilere verilir. Ama AKP ekstradan Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinden ve hazineyi babasının çiftliği gibi görüp para çekiyor. Getirdikleri ucube sistem yüzünden bu ödenekleri sorma hakkımız bile yok. Buraya toplanan paralar herkesin cebinden alınan vergiler.

Hazine ve ödenekler muhalefetin kontrolünde değildir. Bunu sadace iktidar yapabilir. Yani muhalefet bir şey dağıtıyorsa afiyetle için. Ama iktidar dağıtıyorsa iki kere düşünün. Milyonlar onu size zehir zıkkım etmiş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı