Siyasi Partilerin Seçim Vaadi ile Yardım Dağıtması

Halka seçim amaçlı ürün veya maddi yardım yapmasını doğru buluyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    80
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum bugün babamla bakkalcılar odası sınavına girdim oradaki olayı görmek için. Bir tane adam orada Binali Yıldırım yazılı çiçek buktesini görünce sinirlendi. Kaldırabilir misiniz dedi. Bakkalcılar odası ve milli eğitim bakanlığından gelen adamlar adama laf çaktı ve konuşturtmadı. Böyle insanları seçen insanlara kızmak doğal hakkımız onlarda bize kızabilirler. Ben 6 sene önce 12 tl'ye 1000 gram et alırken şimdi 45 Tl'ye alıyorum. Bu kadar fark var ayrıca vergide at gibi para ödeyince insan sinirleniyor o kesimden. Param değersizleşti elin Afrikalısının parası benden değerli Çinin yuanı benim paramdan değerli. Nasıl iş. Sonra seçim öncesi İstanbul'da Şişli bölgesinde çöpçüler grev yapıyorlar tamda vaktini bulmuşlar. Şimdide adam akıllı normal vakitlerde yapmadıkları yardımı seçim zamanı yapıyorlar. Sence bunları seçen insanlara laf söylenmez mi? İnşallah görmezler bu yazıyı yoksa Silivri Sibirya'dan soğuk diyorlar.
Ben A partisi veya B partisini kastetmedim. Eğer bir hata var ise hangi parti olursa olsun, o onun hatasıdır ve karşısında durulmalıdır bunu kastediyorum. Ancak üç beş karakterden yoksun insan var diye partiyi suçlayamayız. Ben de desteklediğim partinin yönetimini bazı konularda tasvip etmiyorum ancak karşı partiyi destekleyen insanlara da laf söylemiyorum hakaret küfür etmiyorum. Genelde hep hakaretler karşı taraftan geliyor. Burada bile yorum yazdım diye fikrimi söyledim diye utanmasalar ağızlarına gelen küfürü edecekler hissedebiliyorum. Her koyun kendi bacağından asılır, insanların seçimlerine saygı göstermek zorundayız.

@.I.N.И.A. Partilere her seçim de devlet hazinesinden para veriliyor. Bu parlar da gene bizden çıkıyor.

Rakamlar ortada.

Bütün partiler hazineden yani herkesin verdiği paralardan yardım alır. Ama muhalefetin bu paranın üstünde hazineden ya da örtülü ödenekten para çekmesi mümkün değildir. Normalde iktidarın da mümkün değildir. Ama Türkiye'yi babasının çiftliği gibi gören bir iktidar olduğu için örtülü ödenek adı altında milletin parasından ne çalıyorlar, ne kadar çalıyorlar, bilmiyoruz. Yani muhalefet bir şey dağıttığında hakkı olan hazine yardımından aldığı payla veriyor. Yani afiyetle için. Çünkü bütün partilere verildi bu paradan. Ama iktidar bir şey dağıttığında hazinenin ona verdiği paydan mı yoksa çaldıkları paydan mı verdiklerini bilemezsin. İçerken iki kere düşünün. Milyonlar zehir zıkkım etmiş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı insanlar seçimlerime saygı duymalısın vs. yazıyor fakat bunu yazar iken yazdıkları ile karşısındakinin seçimlerine saygı duymuyor. Neyse.
giphy.gif

Halkın hakkını yiyen, kendi menfaatinde devlet bütçesini kullanan annem olsa da, babam olsa da, babamın oğlu olsa da, kim olursa olsun ben hakkımı helal etmiyorum. Onların da hakkı varsa, helal etmesinler. Fani dünyanın ahireti de var.

Normalde o çay kapıya bırakılıp gidilmiyormuş, bizzat görüşme sizin fikirlerinizi alma ve sohbet etme babında verilen bir armağan. Yanında pazar torbası gibi bir şey olacağını duydum.
Bakalım henüz gelmediler :) gelirlerse misafir perverliğimizi göstereceğiz. 😊

Onlar hakkında sabahlara kadar yorum yapabilirim ama uğraştığıma değmez, hiçbir şey değişmez. Üniversitede gideceğim yurt dışına bir daha da bayramda ancak geleceğim. Bir ülkeye karşılığını alamayacağım sürece asla hizmet etmem!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı