Sizce AMD Sürücüleri Baştan Yapmaya Başlamalı Mı?

Exinie

Kilopat
AMD sorunları çözmek için güncelleme veriyor fakat güncelleme ile daha çok sorun çıkıyor. Sizce sürücüleri tamamen baştan yazmaya başlasalar daha mı iyi olur? Belki de sorun köktedir?

Umarım düzeltir.
Kronik sorunları da düzeltirse NVIDIA AMD ile yarışamaz bile. AMD NVIDIA'ya göre çok daha iyi çok daha performanslı kartlar üretiyor. Ancak NVIDIA yazılım konusunda ve teknik konuda mükemmel olduğu için kartlarda genelde sorun çıkmıyor. AMD ise birçok marka ile yaptığı ekran kartlarında kronik sorunlar mevcut. Üstelik driver sorunları da bunun yanında büyük bir sorun.

NVIDIA AMD ile yarışamaz a kadar okuyabildim çok komik bir cümle.

Hocam NVIDIA ders almıştır. Yıllardır neredeyse sorunsuz ekran kartı üretiyorlar. Big Navi kartlar da yazılımsal sağlam çıkmazsa pek çok kişi NVIDIA tercih etmeye başlar. Ya da iyice ucuz olacak, ancak öyle.
Sırayla gelecektir ona da. Hedefleri işlemci pazarıydı ve baştan yenilemişler idi. Recep Bey'in dediği gibi şimdi ekran kartlarını baştan yenilemeleri gerekli, yeni güçlü teknolojiler ile gelmesi gerek ve fiyatı da işlemcileri gibi rakibine göre uygun yaparsa NVIDIA'da zamanla zorlayıp, biz kullanıcılar için çok iyi olacak.

Tek çekirdekte hâlâ kuruyor zaten. Intel geriye düşmüş olsa bile oyun için AMD'den çok daha iyi bir seçenek şu an.
Lütfen arkadaşı kenara alalım.

Sırayla gelecektir ona da. Hedefleri işlemci pazarıydı ve baştan yenilemişler idi. Recep Bey'in dediği gibi şimdi ekran kartlarını baştan yenilemeleri gerekli, yeni güçlü teknolojiler ile gelmesi gerek ve fiyatı da işlemcileri gibi rakibine göre uygun yaparsa NVIDIA'da zamanla zorlayıp, biz kullanıcılar için çok iyi olacak.

Forumda kaç tane Ryzen 5 2600 CS:GO düşük FPS konuları okudum bence sizi bir kenara alalım. 😃

Peki hocam AMD en son tekel olduğunda ne olacak? NVIDIA, 3000 serisi ile isteneni verirse hayatta AMD'yi seçen olmaz üst seviyede. Ancak düşük bütçede ben gibi Rx570 alanlar olur, sürücü sorunları düzelsin diye beklerler. NVIDIA en iyisidir, net.

Forumda kaç tane Ryzen 5 2600 CS:GO düşük FPS konuları okudum bence sizi bir kenara alalım. 😃
Sadece başlıkları okumuşsunuz sanırım. Ekran kartından veya RAM kaynaklı olma ihtimali yok mudur sizce de?
Çünkü Ryzen 5 2600 işlemcinin hiçbir sorunu yok. Üstelik işlemci ekran kartını besleyebildiği sürece FPS düşmesi olması saçma olur.
1050 ekran kartı veya 750ti ekran kartı ile rahatlıkla oynanabiliyor oyun. CS:GO'nun da performans sorunu yok değil. Ben i7 7700 1050ti ile 80 FPS alıyorum nadir de olsa.

Mesajlarımla dalga geçtiğini sanan AMD fanboyları gerçekleri biraz kabul etmeye çalışın zor olmayacaktır. 😃
Sadece başlıkları okumuşsunuz sanırım. Ekran kartından veya RAM kaynaklı olma ihtimali yok mudur sizce de?
Çünkü Ryzen 5 2600 işlemcinin hiçbir sorunu yok. Üstelik işlemci ekran kartını besleyebildiği sürece FPS düşmesi olması saçma olur.

CS:GO tek çekirdek kullanan bir oyun Intel işlemciler ortalama 100 FPS fark atıyor rakip AMD işlemcilere göre.

1050 ekran kartı veya 750 Ti ekran kartı ile rahatlıkla oynanabiliyor oyun. CS:GO'nun da performans sorunu yok değil. Ben i7 7700 1050 Ti ile 80 FPS alıyorum nadir de olsa.

Ben i5 4460 ve GTX 1650 Super ile en düşük ayarlarda 250-400 arası alıyorum.

Mesajlarımla dalga geçtiğini sanan AMD fanboyları gerçekleri biraz kabul etmeye çalışın zor olmayacaktır. 😃

CS:GO tek çekirdek kullanan bir oyun Intel işlemciler ortalama 100 FPS fark atıyor rakip AMD işlemcilere göre.
AMD fanboyu falan değilim. Kendim de Intel kullanıyorum. Arkadaşım - Ryzen kullanıyor - Fortnite, PUBG, Apex gibi bütün oyunlarda benden fazla FPS alıyor. Ekran kartımızın RAM'lerimizin aynı olmasına rağmen.
Intel performanslı bir işlemci ama parası olana. i9 alınacaksa mantıklı. Onun dışında Ryzen almak daha mantıklı bence. Ben de bilgisayarcıya uyup Intel aldım keşke almasaydım diyorum.

Peki hocam AMD en son tekel olduğunda ne olacak? NVIDIA, 3000 serisi ile isteneni verirse hayatta AMD'yi seçen olmaz üst seviyede. Ancak düşük bütçede ben gibi Rx570 alanlar olur, sürücü sorunları düzelsin diye beklerler. NVIDIA en iyisidir, net.
Intel'de istenileni verebilirdi, ancak ne zaman AMD zorlayınca işlemcilerde istenileni vermeye çalışıyor :) Ben fanboy yapmak istemiyorum hocam. Bence hangisi F/P'da iyi ise onu alırım ben. Intel'de F/P ürünler yaparsa AMD gibi onu alırım. Şuan ekran kartı da zaten NVIDIA açık ara iyi ve yazılımda problemleri AMD gibi fazla yok. Ekran kartında da yapar, biz kullanıcılar için de fiyat konusunda da iyi olacak. Benim anlatmak istediğim buydu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı