Sizce anime nedir?

Ayrıca animeye çizgi film denmesine neden sinirleniyorsunuz anlamadım. Cars 1 çıktığında +13 ile çıkmıştı. Sen gidip ona çizgi film desen ben bir şey demem.(Cars 1 hayranıyım haftada 1 izlerim)

Gerçekten sizle tartışmaya girilmez. İzlediğim animede savaş sahneleri bile yoktu. Animedeki karakter hafif sinirlenince bile bir anda ışıklar sapıtıyor. Her şey abartı gerçekten.
Her anime savaş sahnelerinden ibaret değil, onu da belirteyim.

Neyse, boş verin. Konu sahibi burada tartışma yaratmak istemiş sadece.

Ayrıca animeye çizgi film denmesine neden sinirleniyorsunuz anlamadım.
Sinirlenmiyoruz. Bana nerd diyen üye, yok anime = hentai, yok anime = bilmem ne sitesi, yok anime çöptür diyor. Anime ile o bilmem ne sitesinin ne alakası var?

Çizgi film, kaçınılmaz gerçek bu. Japon animasyonu işte.

Çizgi film mi değil mi orasını ben bilmem. Ben bir kere anime izlemiştim ondan sonrada daha izlemedim bana çocukça ve biraz saçma geldi, çevremde genellikle ergenler izliyor.

Japonya'nın yapımcılarının maddi imkansızlıklar ve parasal gelişimin tam olmamasından ötürü filmleri çizgi film tarzında yapmaya çalışması ile oluşmuş japon çizgi film sanatıdır her yaşa uygundur güzeldir 10 yıla yakın izliyorum büyük insanlara uyan güzel bir çizgi film sanatı.

Ayrıca animeye çizgi film denmesine neden sinirleniyorsunuz anlamadım. Cars 1 çıktığında +13 ile çıkmıştı. Sen gidip ona çizgi film desen ben bir şey demem.(Cars 1 hayranıyım haftada 1 izlerim)
"Anime is anime." şaka şaka :D. Anime çizgi filmdir. Bazıları nedenini anlamadığım bir şekilde çizgi film olduğunu kabul etmiyor.

Japonya`ya özgü çizim sanatıyla çizilmiş kısa/uzun animasyonlardır. Anime kelimesi İngilizcedeki animation kelimesinin kısaltılmış halidir.

Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. OAV veya OVA denilen video, DVD, BR şeklinde de piyasaya sürülebilirler. Manga çizimleri animeye göre daha abartılı olur. Anime çizim tekniklerine örnek verilirse, kendine özgü çizim tekniği vardır, onun dışında insan gözleri genelde büyük çizilir. Animeler, el çizimi veya bilgisayar yapımı olabilir. Animelerin konusu her şey olabilir, her türü mevcuttur, bu yüzden çok küçük çocuklar için eğitim ve komedi türü içeren animeler olduğu gibi tamamen yetişkinlere yönelik, felsefe, psikoloji, savaş, şiddet, cinsellik gibi konuları ele alan animelerde vardır.

Anime endüstrisi, Studio Ghibli, Gainax, Madhouse, Production I.G, Sunrise ve Toei Animation dahil olmak üzere büyük isimlere sahip 430'dan fazla yapım stüdyosundan oluşmaktadır. Anime, Japonya'nın yerel film pazarının sadece bir bölümünü oluşturmasına rağmen DVD ve Blu-ray satışlarının çoğunu oluşturmaktadır. Ayrıca, İngilizce dublajlı ve altyazılı programlamanın yükselmesiyle uluslararası başarı da gördü. 2016 yılı itibarıyla animler, dünyanın animasyonlu televizyon şovlarının %60'ını oluşturmaktadır.

Yeterli mi?

"Anime is anime." şaka şaka :D. Anime çizgi filmdir. Bazıları nedenini anlamadığım bir şekilde çizgi film olduğunu kabul etmiyor.

Bence anlamayan sensin. Adam uzun uzun anlatmış anime nedir diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı