Sizce asgari ücrete ne kadar zam gelir?

1608219655550.png

En az 3000 TL olması lazım ama olmayacak. 400-500 TL zam gelir taş çatlasa. 300 TL gelir umarım en az.
'Hahahahah' en az 3000 TL olursa iş bulamazsın. İşvereni biraz düşünün.
Örneğin; bir işveren asgari ücretle 5 işçi çalıştırıyorsa, asgari ücret 3000 TL olduğu zaman o 5 işçiden 2'sini işten kovar. Bilmem anlatabildim mi? Vergileri vs. geçtim bile.

200 TL zam gelir.
Gelgelelim zamlar ile hiçbir anlamı da kalmaz.
Örneğin; bir işveren asgari ücretle 5 işçi çalıştırıyorsa, asgari ücret 3000 TL olduğu zaman o 5 işçiden 2'sini işten kovar. Bilmem anlatabildim mi? Vergileri vs. geçtim bile.
Öyle bir şey yok, bilgin yoksa çok konuşma.
En kötü iş yerinde bile tek işçi, işverenine aylık 50 bin TL gibi uçuk rakamlarda kar kazandırıyor. Yani 3 bin TL vermek ona hiçbir halükarda koymaz. Hepsi açgözlülüğü yüzünden asgari ücret vermeye yöneliyor, devlet asgari ücreti 10 bin TL yapsa paşa paşa verirler.
14 yaşındaki bir çocuk ne anlar ki? Neden bu kadar açıklayıp kendimi yordum bilmiyorum.

Peki işçiler ne olacak? Sırf patron para kazansın diye işçilerin maaşı az mı kalacak? Neden sadece işveren önemseniyor?

200 TL zam gelir.

En kötü iş yerinde bile tek işçi, işverenine aylık 50 bin TL gibi uçuk rakamlarda kar kazandırıyor. Yani 3 binL vermek ona hiçbir halükarda koymaz. Hepsi açgözlülüğü yüzünden asgari ücret vermeye yöneliyor, devlet asgari ücreti 10 bin TL yapsa paşa paşa verirler.
14 yaşındaki bir çocuk ne anlar ki? Neden bu kadar açıklayıp kendimi yordum bilmiyorum.
-Yaş sadece bir sayıdır, olgunluk senin tercihin.
200 TL zam gelir.

En kötü iş yerinde bile tek işçi, işverenine aylık 50 bin TL gibi uçuk rakamlarda kar kazandırıyor. Yani 3 binL vermek ona hiçbir halükarda koymaz. Hepsi açgözlülüğü yüzünden asgari ücret vermeye yöneliyor, devlet asgari ücreti 10 bin TL yapsa paşa paşa verirler.
''EN KÖTÜ'' iş yerinde tek işçi 50 bin TL kar mı kazandırıyor? Fransa'da mı yaşıyorsun?
Peki işçiler ne olacak? Sırf patron para kazansın diye işçilerin maaşı az mı kalacak? Neden sadece işveren önemseniyor?
Çünkü burası Türkiye dostum. İşçiysen köle gibi yaşarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı