Türkiye'de neleri değiştirmek istersiniz?

masQee

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 2600
Gigabyte GTX 1660 SUPER
Asus Prime B450m
Kioxia 500 gb m2 SSD
Meslek
Veri Tabanı Programcılığı
Türk polislerinin ABD polisinin yetkilerine sahip olması. İlk önce uyarı, ikincide vücudun alt tarafına ateş etmek, üçüncü uyarıda direk öldürmek.

TikTok, YouTube, Facebook, Instagram, Kick, Twitch gibi platformları kaldırıp yerli platformlar kurmak.(gülmeyin sakın. :D) bu imkansız ise ciddi miktarda vergi almak. Veya cinsel ve şiddet öğeleri üzerinden sürekli denetim yapmak.

Mültecilerinden bahsetmiyorum bile. Karadeniz'e gideyim yöre insanı göreyim dedim oralar bile satılmış.

Okullarda tek tip kıyafet yönetmeliği geri getirmek. Bizim zamanımızda kot pantolon giyince okula almıyorlardı. Okul formasının üstüne hırka giyemiyorduk.

Türk polislerinin ABD polisinin yetkilerine sahip olması. İlk önce uyarı, ikincide vücudun alt tarafına ateş etmek, üçüncü uyarıda direk öldürmek.

TikTok, YouTube, Facebook, Instagram, Kick, Twitch gibi platformları kaldırıp yerli platformlar kurmak.(gülmeyin sakın. :D) bu imkansız ise ciddi miktarda vergi almak. Veya cinsel ve şiddet öğeleri üzerinden sürekli denetim yapmak.

Mültecilerinden bahsetmiyorum bile. Karadeniz'e gideyim yöre insanı göreyim dedim oralar bile satılmış.

Okullarda tek tip kıyafet yönetmeliği geri getirmek. Bizim zamanımızda kot pantolon giyince okula almıyorlardı. Okul formasının üstüne hırka giyemiyorduk.
Mülteciler harici hiçbirine katılmıyorum. Sosyal medya platformu ile ilgili olan tamamen saçmalık. Yasaklama sebebiniz veri ihlali vb. olsa hak verirdim ancak sorunun kaynağı uygulama değil. Uygulamayı kullananlar. Yasaklamak saçmalık olur. Tek tip kıyafet de gereksiz. İnsanlar okulda yeterince rahatsız zaten. Bir de üstüne kıyafetleri kot vb. daha da rahatsız edici kıyafetler yaparak kötüye götürsünüz. Bunlar şahsi fikirlerim.
Benim istediğim ise özgür bir hukuk sistemi, can güvenliği olan memurlar, refaha ermiş bir halk vb.

Aynen yoksa crop, sort giyen kizlara bakamazsin. Sacmalamissin, tek tip daha mantikli.
Kusura bakma ben senin gibi abaza değilim. Kimsenin kızına, sevgilisine bakacak birisi değilim. İnsanlar ayrıca istediklerini giymeli. Tek tipin elde tutulur hiçbir yanı yok.

İnsanı eğitme mantığını değiştirmek lazım.
Sonra;
1) yabancı dil eğitimi Çince zorunlu, diğerleri seçmeli.
2) din dersi seçmeli ders,
3) bol bol pratik eğitim ile desteklenmiş teorik eğitim.
4) karıncadan domuza canlılara karşı saygı sevgi eğitimi.
5) temizlik eğitimi
6) Türkçe dil dersi zorunlu, sözel sınıflarda okul bitirme dersi olarak en az %70 ders ortalama puanı alınmış olması. Sayısal sınıflarda ise ortalama %60 Türkçe %70 matematik puanı alma zorunluluğu.
7) Anasaya, vatandaşlık hakları, TCK eğitimi

İnsanı eğitme mantığını değiştirmek lazım.
Sonra;
1) yabancı dil eğitimi Çince zorunlu, diğerleri seçmeli.
2) din dersi seçmeli ders,
3) bol bol pratik eğitim ile desteklenmiş teorik eğitim.
4) karıncadan domuza canlılara karşı saygı sevgi eğitimi.
5) temizlik eğitimi
6) Türkçe dil dersi zorunlu, sözel sınıflarda okul bitirme dersi olarak en az %70 ders ortalama puanı alınmış olması. Sayısal sınıflarda ise ortalama %60 Türkçe %70 matematik puanı alma zorunluluğu.
7) Anasaya, vatandaşlık hakları, TCK eğitimi

Neden Çince zorunlu

Geri
Yukarı