Sizce çalışmak mı daha mantıklı yoksa evde oturmak mı?

Bu devirde evde oturmak "mezarda yatmakla" aynı. Elinizden geldiğince genç yaşınızda bir şeyler üretin-yapın. Sonra yapmadıklarınız için pişman olursunuz. İşten sonra zaten evde oturmaya vaktin bolca oluyor.
Üretiriz de para lazım. Para için 6 gün kölelik yaparsam üretecek vakti nasıl bulacağım?

Anlayacağın ben de üretmeye çalışıyorum zaten. Üretmek kölelikle olacak şey değil ama.
Dostum sen ne anlatmaya çalışıyorsun? Bir kahve alabilecek paran yoksa evde oturman baya mantıklı bir hareketmiş yalnız. (!)
Napayım?

Kardeş eğer ki işinde, mesleğinde iyi değilsen çalışma şartlarını sen belirleyemezsin. Buraya böyle bir konu açtığına göre çalışma şartlarını belirleyebilecek bir bilgi birikimin yok kabul ediyorum. Çalışma koşullarını (gün, saat, maaş vs) sen belirleyemiyorsan, var olan şartlara mecburen uyacaksın kölelikse kölelik, kendini geliştirip şartları kendin koyacağın bilgi birikimine ulaştığında kölelikten kurtulursun.

Ben kendimden sana örnek vereyim. Liseden sonra 2 sene İstanbul'da çalıştım, çalışma saatlerim sabah 9-akşam 8.Evden sabah çıkışım 7:30- akşam eve gelişim 9:45-10 arasıydı ve sadece pazar tatil(senin kölelik sistemine benziyor sanki).Şimdi ise gereken bilgi, deneyim, disiplin(Garavel reyize de selam bu arada) ile sabah 8-akşam 6 çalışıyorum ve hafta sonu tatil.

Sözün özü, işinde iyiysen kuralları sen belirlersin, aksi halde kuralları belirleyecek duruma gelene kadar kurallara uymaya mecbursun.

Kardeş eğer ki işinde, mesleğinde iyi değilsen çalışma şartlarını sen belirleyemezsin. Buraya böyle bir konu açtığına göre çalışma şartlarını belirleyebilecek bir bilgi birikimin yok kabul ediyorum. Çalışma koşullarını (gün, saat, maaş vs) sen belirleyemiyorsan, var olan şartlara mecburen uyacaksın kölelikse kölelik, kendini geliştirip şartları kendin koyacağın bilgi birikimine ulaştığında kölelikten kurtulursun.

Ben kendimden sana örnek vereyim. Liseden sonra 2 sene İstanbul'da çalıştım, çalışma saatlerim sabah 9-akşam 8.Evden sabah çıkışım 7:30- akşam eve gelişim 9:45-10 arasıydı ve sadece pazar tatil(senin kölelik sistemine benziyor sanki).Şimdi ise gereken bilgi, deneyim, disiplin(Garavel reyize de selam bu arada) ile sabah 8-akşam 6 çalışıyorum ve hafta sonu tatil.

Sözün özü, işinde iyiyse kuralları sen belirlersin, aksi halde kuralları belirleyecek duruma gelene kadar kurallara uymaya mecbursun.

Her şey bilgi değil. Sermaya lazım. Sermaye için para lazım. Para için de kölelik yapmak istemiyorum.

Yok öyle çalışmak zorundasın falan. Şuraya belki bi yöntem aktarırsınız diye soru sorduk. Gelen tavsiyeler kahvedeki dayıların seviyesinde kaldı.
0 bilgim var beni kim genel müdür yapar diye soru sormadık.

Üretiriz de para lazım. Para için 6 gün kölelik yaparsam üretecek vakti nasıl bulacağım?

Anlayacağın ben de üretmeye çalışıyorum zaten. Üretmek kölelikle olacak şey değil ama.

Napayım?

Evde otur kardeş zaten çalışacak biri gibi değilsin aç PC'yi sabah 8'de gece 2-3 kadar oyna.

Hedefim 30 yaşına gelmeden emekli olmak. Bence çalışmak boş ama parasız da olmuyor. 30 yaşına kadar filan sıkıp sonrasında yatmaya çalışacağım. Eğer yapabilirsem hazıra dağ dayanmaz sözünü de çürüteceğim.

Git asgari köleliğini sen yap. Ahkam kesme burada.

Askeri ücret almıyorum. Sen anne baba parasi yemeye devam et o zaman. Kendi ayaklarının ütünde duracak bir insanada benzemiyorsun. Ayrıca çalışmak ayakta durmak kimseye muhtaç olmamak kölelik, değildir. Diyiceğim bu kadar ve sanada hayata başarılar

Son düzenleme:
Her şey bilgi değil. Sermaya lazım. Sermaye için para lazım. Para için de kölelik yapmak istemiyorum.

Yok öyle çalışmak zorundasın falan. Şuraya belki bir yöntem aktarırsınız diye soru sorduk. Gelen tavsiyeler kahvedeki dayıların seviyesinde kaldı.
0 bilgim var beni kim genel müdür yapar diye soru sormadık.

Pardon kardeş ben yanlış gelmişim demek ki, yorumlar silinebiliyorsa siliyorum. Sana da hayatında başarılar...

Geri
Yukarı