Sizce en iyi Linux dağıtımı hangisi?

deniz8943

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz gibi, sizce en iyi Linux işletim sistemi hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fedora bana göre en iyi dağıtımdır.
Neyini seviyorsunuz Fedora kullanıcılarının görüşünü merak ediyorum.

openSUSE Tumbleweed, ana bilgisayarım için en iyisi.
openSUSE Leap, sunucu.
OpenSUSE sorunları hiç yaşadınız mı?

Ben pek ısınamıyorum OpenSUSE'lere. Biraz bana geride kalmış bir dağıtım izlenimi oluşturuyor çünkü rakipleri arasında daha iyi paket yöneticileri ve özgün olanları var. Elbet sizden de dinlemek isterim hoşunuza giden yanlarını. Bahsederseniz sevinirim.

OpenSUSE sorunları hiç yaşadınız mı?

Ben pek ısınamıyorum OpenSUSE'lere. Biraz bana geride kalmış bir dağıtım izlenimi oluşturuyor çünkü rakipleri arasında daha iyi paket yöneticileri ve özgün olanları var. Elbet sizden de dinlemek isterim hoşunuza giden yanlarını. Bahsederseniz sevinirim.

Hayır, yaşamadım.
Tam aksine ben en iyisi olarak openSUSE'ı buluyorum.
Normalde üstüne uğraşmam, durmam gerekmeyen şeyleri halletmesi harika. Ben Arch gibi dağıtımlarda KDE masaüstü ortamını "bütün özellikleriyle" kullandığımı hatırlamıyorum fakat openSUSE bunu başardı benim için.
YaST ayrı bir kolaylık zaten.
Zypper gayet güzel fakat yavaş bir paket yöneticisi.
Her update'den sonra zypper ps -s komutuyla eski sürümde çalışan uygulamaları görüntüleyebilmek ayrı bir transparanlık katıyor sisteme benim için.
Ayrıca openSUSE'un MicroOS adında yeni bir sürümü çıktı. Immutable bir sürüm.

Neye göre sorduğuna göre değişir. Siber güvenlik için Kali, kullanım kolaylığı için Mint, güncellik için Arch, stabilite için Debian. Ben günlük hayatta Arch kullanıyorum.

Siber güvenlik içinse Kali
Kali başlı başına çöp bir dağıtım. Kullandığım zamanlarda da sanal makine üzerinden kullanmama rağmen saçma sapan hatalarla, takılmalarla ve çökmelerle doluydu. Arkada hiçbir işlem yapmamama rağmen birkaç hareketimde donuyordu sistem.
Eğer siber güvenlik için illa bir dağıtım kullanılacaksa önerim Arch kurup Blackarch repolarını ekleyip araçları öyle indirmek.

Bana göre günlük kullanım için en ideal iki dağıtım Fedora ve Arch.

ayni kurulumu yapamiyoruz ki ama
Fedora Everything.

Yeni konular

Geri
Yukarı