Sizce en stabil Windows sürümü hangisidir?

Sizce en stabil Windows sürümü hangisidir?

• Oy verenlerin toplamı
    91
  • Anket kapandı .
@yusuf6554 Bende sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum bu yaz ve o zamanda kadar Windows 10+OS X Mojave ile idare ediyorum fakat zor, üşenmiyor olsam bir saniye durmam Windows 10'da fakat üşengeçlik başa bela :)
Yükseltmeyi içinde hangi işletim sistemi olursa olsun format atarak kullanmanız daha iyi olur.

@yusuf6554 Bende sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum bu yaz ve o zamanda kadar Windows 10+OS X Mojave ile idare ediyorum fakat zor, üşenmiyor olsam bir saniye durmam Windows 10'da fakat üşengeçlik başa bela :)
Yükseltmeyi içinde hangi işletim sistemi olursa olsun format atarak kullanmanız daha iyi olur.
Aslında en iyisi her yükseltme işleminde format atmak fakat bütün programları kurmak, program ayarlarını yapmak, işletim sistemini optimize etmek falan filan derken üşeniyorum. Bilgisayarı abimle birlikte kullandığım için format biraz sakat.

Resmen kullanıcıların üzerine kumar oynuyorlar.
Microsoft'un bir an önce Insider programını durdurup kullanıcılara sadece kararlı sürümleri sunması gerekiyor. Eski Windows sürümlerinin Beta aşamalarında kendi test ekipleri de çalışıyordu bu sektörde. Fakat Windows 10'da Insider programı geldi ve test ekibi işini bıraktı. Test işlemini tamamen kullanıcıya bırakmaya başladılar. Bu yüzden de her güncellemede çalışan bir şeyin çalışmaması sorunuyla karşılaşılıyor.
Mesela 1903 ve 1909'da dil hatası vardı, 2004'te düzeldi. Fakat 1909'da Klasör Seçenekleri'nde "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" ayarı sorunsuzca açılıp kapatılabiliyordu. Fakat 2004'te bu ayarı kapatırken sorun olmasa da tekrar açarken ilk denemede çoğunlukla ayar kaydedilmiyor, 2. denemede ise sorunsuzca kaydediliyor.
Windows 8.1 ve 7 zamanlarında böyle değildi. 6 ayda bir özellik eklenmiyordu. Windows 7 ilk çıktığında nasılsa şimdi de öyle. Mesela Windows 10 1507 ve 1511'in başlat menüsü 1607'de yenilenmişti. Tekrar bir yenileme yapılması da yakın. Fakat Windows 7'nin başlat menüsü hiç değişmedi.

Sana katılıyorum, o kapatılan sistemin bedelini biz ödüyoruz ama karşısında adam gibi rakip yok. Bir tane rakip çıksa da savaş (mecazi anlamda) başlasa.

Microsoft'un bir an önce Insider programını durdurup kullanıcılara sadece kararlı sürümleri sunması gerekiyor
Windows Technical Preview dönemi gibi olsa çok daha iyi olur.
@147472 GNU/Linux'a olan ön yargılar kırılabilirse Windows'a oyun oynayanlar dışında kimse bakmaz, eminim.

Windows Technical Preview dönemi gibi olsa çok daha iyi olur.
@147472 GNU/Linux'a olan ön yargılar kırılabilirse Windows'a oyun oynayanlar dışında kimse bakmaz, eminim.
Linux dünyasındaki işler daha çorba hocam, oraya adam gibi bir firma alıp ve güzel dayatmalar yapmazsa Windows'a rakip olmayı unutsunlar.

Bence şimdiki haliyle bile Windows'a rahat kafa tutabilir ve rakip olabilirler çünkü çok daha az kaynak kullanıyorlar, GNU/Linux'a göre optimizesi olan oyunlar da iyi çalışıyorlar fakat sayıları az, eski sistemlerde Windows gereksiz bir arayış haline gelmiş durumda günümüz şartları için @147472 .

Bence şimdiki haliyle bile Windows'a rahat kafa tutabilir ve rakip olabilirler çünkü çok daha az kaynak kullanıyorlar, GNU/Linux'a göre optimizesi olan oyunlar da iyi çalışıyorlar fakat sayıları az, eski sistemlerde Windows gereksiz bir arayış haline gelmiş durumda günümüz şartları için @147472 .
Çok fazla dağıtım var hocam, sorun orada.

Geri
Yukarı