Sizce hangi liseye gitmeliyim?

CubbeliPEPE

Hectopat
Yer
hm
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hesaplama sitelerine göre 445 puan almışım, yani ortalama bu puanlarda olacak sonucum.
Sizce %5'lik dilimle alan evimden 30 kilometre uzakta ve öğrencilerin eğitimden memnun olduğu okula mı gitmeliyim, yoksa %3, 1 dilimle alan ve evime 3 kilometre uzaklıkta olan ve öğrencilerin eğitiminden kimisi memnun kimisi memnun olmayan okula mı gitmeliyim.
LGS'nin zorluğuna bakarsak geçen seneye göre daha zordu yani %5'lik dilimle alan liseye bence kesin gidebilirim ama %3, 1 dilimle alan okula girip giremeyeceğim belli değil.

Son düzenleme:
İki liseye de yüzdelik dilimim kesin yetiyor ama arada kaldım birisi uzak her gün gidiş geliş 60 kilometre servise bineceğim ya da eğitimi hakkında pek memnun olunmayan evimin yakınındaki liseye gideceğim.

İki liseye de yüzdelik dilimim kesin yetiyor ama arada kaldım birisi uzak her gün gidiş geliş 60 kilometre servise bineceğim ya da eğitimi hakkında pek memnun olunmayan evimin yakınındaki liseye gideceğim.
Uzak gidiş-geliş tam bir işkence. Her gün o kadar yol gideceğini düşün ve bunu 4 yıl boyunca yapacaksın. Her gün 60 km gidip gelen bir arkadaşım var. 09.00'da ders giriyoruz, arkadaşım 06.00'da uyanıyor. Yani her gün uzun yolu çekip, erken uyanmaya razı isen, buyur. Ha birde şöyle bir şey var. Arkadaşların okula daha yakın yerlerde yaşıyor ise onlarla gezmeye gitmek çok zor oluyor. Bir de kendimden örnek vereyim: Benim okulum evimin 5 dakika uzaklığında, 08.15'de kalkarım. Rahat rahat giderim. Öğle arası evime gider yemek yer gelirim. Diyelim kitabımı veya proje ödevimi unuttum hemen gider alır gelirim. Evime herkesten önce ulaşırım. Dersleri daha hızlı bitiririm, boş zamanım daha çok olur. Yani bence daha yakın olan okula gelmen.

Geri
Yukarı