Hangi liseye gitmeliyim?

Sıradan_insan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 4 ay sonra LGS'ye gireceğim oyun kodlamayı oyun yapmayı çok istiyorum hangi liseye gitmeliyim ya da liseye gitmeme gerek var mı bu konu için?

Arkadaşlar bundan 4 ay sonra LGS'ye gireceğim oyun kodlamayı oyun yapmayı çok istiyorum hangi liseye gitmeliyim ya da liseye gitmeme gerek var mı bu konu için?
Lise de oyun yapmayı öğretiyorlar mı? Benim bildiğim sadece üniversite de var o olaylar. Meslek lisesine gitmediğin sürece de klasik Türkçe, matematik gibi dersler veriliyor.

Meslek lisesine giderek Bilişim - Veri Tabanı bölümünden ilerleyerek gelişme kaydedebilirsiniz. Veya Anadolu Lisesi'ne giderek sayısal bölümden YKS'ye girerek Bilgisayar Mühendisliği bölümünden de ilerleyebilirsiniz.

Liseye gitmeden ne yapacaksın hocam? Lazım %99. Anadolu lisesinden girersin sonra da bölüm seçeceğin zaman sayısal seçersin. Üniversite de mühendisliklerden birine girersin zamanı gelince. BENCE fikrim bu.

Bilişim bölümü olan liseler var yoksa Anadolu'ya gidip sayısal bölüm okuyup. Üniversitede yazılım bölümü,bilişim vs. girebilirsin.

Evde kendiniz veya bazı kurslara giderek daha kolay öğrenirsiniz. Ortaokuldayken bilişim bölümüne gideceğim diyenlerden biri bana geçen fotoğraf attı. 3 yılda temel seviye öğretmişler. Çok güldüm. Bu iş okulla olmaz.

Lise de oyun yapmayı öğretiyorlar mı? Benim bildiğim sadece üniversite de var o olaylar. Meslek lisesine gitmediğin sürece de klasik Türkçe, matematik gibi dersler veriliyor.
meslek lisesine gidip bıçaklanma Riskine girme 😅

Meslek liselerine kesinlikle gitme. Çok pişman olursun, gideceksen Anadolu lisesine git kendin öğren veya çeşitli kurslardan öğren. Ben şahsen meslek lisesine gitmiş birisi olarak hiç önermem.

Hocam bunun için bazı özel okullar var. Bkz. Nuri Demirağ Özel Havacılık ve Teknoloji Lisesi onlara burs başvurusu yapıp değerlendirebilirsin. İstemezsen puanın yetiyorsa bir fen lisesine veya Anadolu lisesine gidip derslerine önem vermeni ve üniversite aracılığı ile bunu öğrenmeni öneririm. Ama yetmiyorsa meslek liselerinin bilişim bölümü var. Meslek lisesine gidersen işi erken kaparsın ama öyle büyük şirketlere giremezsin maalesef.

Geri
Yukarı