Sizce hayatım kötü mü?

Maddi anlamda sıkıntınız yok ise, zamanınızı daha verimli geçirmeye çalışabilirsin. Burada sana şunları şunları yap diyemeyiz tabi ki, bunları araştırmalı ve denemelisin.

Size kendim örnek vereyim. 25 yaşındayım özel bir teknoloji firmasında teknik uzman olarak çalışıyorum. İşimi evden çalışarak yapıyorum. Sabah 8.50 uyanış, bilgisayarı açtıktan sonra balıkları yemliyorum sonrasında ise maillerimi ve işlerimi saat 11'e kadar yoluna koymaya çalışıyorum. 11 de kendime güzel bir kahvaltı hazırlıyorum (tek yaşıyorum) yemekten sonra ise akşam 18'e kadar çalışmam devam ediyor. 18'den sonra akşam yemeği hazırlıkları ve sonrasında 1 saatimi kitap okumaya, 1 saatimi dizi izlemeye veriyorum. Kalan zamanlarda ise müzik, twitch gibi platformlarda zaman geçiyorum. Genelde işim dolayısı ile çoğunluk olarak evden çıkmıyorum, hele ki böyle bir dönemde :) Kısacası aklınıza gelen her etkinliği ve uygulamayı denemenizi tavsiye ederim. Neler yapabileceğiniz konusunda sonsuz sayıda iş vardır :) Mesela, bir hobi edinin (akvaryum,kitap,dizi,spor,yüzme vs) sonra kendinize zevk alabileceğiniz bir iş bulun (bir şeyler tamir etmek, elektronik ile ilgilenmek, teknoloji takip etmek, yemek yapmak) sonrasında ise yaptığınızda size huzur verecek bir şeyler düşünün (mesela benim için kitap okumak ve yüzmek) bunu tavsiye edemem, kişiye göre çok farklı şeyler olabilir. Para sorun değil ise, gidin bir yere istediğiniz şeyleri satın alın. (Elbise, oyun, donanım, vs vs)

İngilizcem çok iyi olmasa da var Almanya'da büyüdüğüm için Almanca'yı iyi biliyorum. Resim yeteneğim yok.

Ne güzel almancan varmış zamanımı verimsiz geçiriyorum diyorsan aşağıda bıraktığım linke bakmanı öneririm sitede türkçeden Almanca'ya veya Almanca'dan türkçeye çevrilmeyi bekleyen onlarca metin olduğunu söyleyebilirim ben İngilizce mi geliştirmek için kayıt olmuştum fakat beni çevrilecek metinler bayağı aştı :D. Hem çevirdiğin yazı için para da alıyorsun.
Link: İşleri, İstihdam | Freelancer

Size kendim örnek vereyim. 25 yaşındayım özel bir teknoloji firmasında teknik uzman olarak çalışıyorum. İşimi evden çalışarak yapıyorum. Sabah 8.50 uyanış, bilgisayarı açtıktan sonra balıkları yemliyorum sonrasında ise maillerimi ve işlerimi saat 11'e kadar yoluna koymaya çalışıyorum. 11'de kendime güzel bir kahvaltı hazırlıyorum (tek yaşıyorum) yemekten sonra ise akşam 18'e kadar çalışmam devam ediyor. 18'den sonra akşam yemeği hazırlıkları ve sonrasında 1 saatimi kitap okumaya, 1 saatimi dizi izlemeye veriyorum. Kalan zamanlarda ise müzik, Twitch gibi platformlarda zaman geçiyorum. Genelde işim dolayısı ile çoğunluk olarak evden çıkmıyorum, hele ki böyle bir dönemde :) kısacası aklınıza gelen her etkinliği ve uygulamayı denemenizi tavsiye ederim. Neler yapabileceğiniz konusunda sonsuz sayıda iş vardır :) mesela, bir hobi edinin (akvaryum, kitap, dizi, spor, yüzme vs) sonra kendinize zevk alabileceğiniz bir iş bulun (bir şeyler tamir etmek, elektronik ile ilgilenmek, teknoloji takip etmek, yemek yapmak) sonrasında ise yaptığınızda size huzur verecek bir şeyler düşünün (mesela benim için kitap okumak ve yüzmek) bunu tavsiye edemem, kişiye göre çok farklı şeyler olabilir. Para sorun değil ise, gidin bir yere istediğiniz şeyleri satın alın. (Elbise, oyun, donanım, vs.)

Bende tek yaşıyorum evcil hayvanım var dizi izliyorum para sorun değil ama oyun, giyecek, yiyecek dışında hiçbir şey almıyorum nedense canım istemiyor yıl olmuş 2020 eski PC'le takılıyorum ama hiçbir zaman sıkılmadım.

Benim hayatım şu hocam sabah namazına kalk namazını kıl git 1.5 saat ders çalış sonra 8'de işe git akşam 6'ya kadar çalış arada bir Technopat'ta takıl eve dönüp akşam yemeği ye dizi izle 3.5 saat ders çalışıp uyu tekrar et.

Geri
Yukarı