Sizce karantina sona erecek mi?

wontagadra

Hectopat
Belki fazla abartılı da düşünüyor olabilirim. Virüsün son bulacağına şahsen inanmıyorum ve virüsün gün geçtikçe mutasyona uğrayarak yayılacağını düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda hayatın The Walking Dead veyahut The Last Of Us benzeri bir hâl alacağını düşünüyorum. Çünkü virüsün hali bitecek gibi değil ve dünyaya baktığımızda ekonomik krizler de son bulacak gibi değil. Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. Sizler ne dersiniz?

Biraz garip bir örnek olacak ama, bitmez denilen iki kanlı Dünya Savaşı bile bir şekilde bitti.

Ki bunları, yakın tarih nedeniyle örnekledim. İnsanlık tarihinde nice trajediler var.

Bu virüs de bir şekilde bitecek.

Tabii önemli olan, bunun nelere mal olacağı...

İşte onu kestirmek zor.

Biyolojik açıdan bakarsak, aşısı bulunup insan vücudu bağışıklık kazandıktan sonra, başka bir grip türü gibi bakılacak. Çoğu kişiye yayılacak ama çoğu kişide de bağışıklığı olacak.

Ne zaman son bulur bilmem ama elinde sonunda bitecektir, oyun veya filmlerdeki gibi bir senaryo olmayacağı da kesin.
Hiçbir ülke batıp çökecek, devrim getirilip isyanlar çıkarılacak seviyeye gelmedi şu an, gribe benzer bir virüsün de şu an hiçbir ülkeyi bu duruma getireceğini düşünmüyorum. Kimse de zombiye ya da takırdayan gibi anormal canlılara dönüşmüyor :D
Biraz fazla abartıyorsunuz gibi :).

Laboratuvar ortamında üretiliyorsa bu virüsler, daha nicelerini görürüz gibi geliyor bana. Son yıllarda çeşitli isimlerle virüsler ortaya sıkça çıkmaya başladı. Bunun sebebi nedir acaba? Küresel kirlilik mi, yoksa bilim adamları gizli işler mi çeviriyor? Bunu bilmek güç olsa da, bu hızla çeşitli virüsler çıkmaya devam ederse herhalde insanlığın bağışıklığı olmayan virüs çeşidi kalmayacak gibi.
Sonu inşallah iyi yere çıkar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı