Sizce The Batman nasıldı?

Sinematografi anlamında çok kaliteli bir iş olmuş. Şehir ile özdeş bir Batman oluşturma fikrini fazlasıyla sevdim. Bazı bildiğimiz şeylere tekrar dönmemeleri de hoşuma gitti. Filmin içinde kaybolmadım. Belki süresi 20-30 dakika daha düşük olabilirdi. Bazı sahnelerin gereksiz olduğunu da düşündüm. Benim için 8.5'luk bir filmdi.

Ben konudan koptum. Bazı sahnelerde gözlerimi kapayıp dinlendim. Daha akıcı bir film olmasını isterdim.
O kadar dedektiflik yapmasına rağmen şehir harabeye döndü. Hiç bir şeyi kurtaramadı.
Filmin sonunda kızı öpmesi lazımdı. Onu da yapmadı.

Filmin tek iyi yanı şehrin atmosferi ve kötü karakterlerin rollerine harika uyması.

8 Puanlık bi filmdi. 2.ci yarısında yer yer sıktı beni. Catwoman falconinin kızıymış bağlatısı da canımı sıktı. 9 paun alabilecek bi filmken hatalar yapması üzdü.

Şahsen film 3 saat değil de daha kısa olsaydı çok daha iyi ve akılda kalıcı olurdu. Belki filmi izlemeden bu konuya gelen vardır diye spoiler vermiyorum fakat bazı sahneler bence gereksizdi. Bu filmde Spiderman filmi gibi son yarım saatte açılan bir film fakat o son yarım saate kadar ki kısımlarda gereksiz olduğunu düşündüğüm çok sahne var. Bu arada filmin IMAX'le izlenmesine gerek olmadığını düşünüyorum. IMAX'in büyük perde özelliğini kullanmamış adamlar. Film işinden çok anlamadığım için teknik kısımlardan bahsedemiyorum. Filme puan vermek zorunda olsam 8 verirdim. Daha iyi batman işleri oldu(Dark Knight'ı saymadan söylüyorum).

Yeni konular

Geri
Yukarı