Sizce ülkemiz uzaktan eğitime hazır mı?

161553

Hectopat
Makaleler
1
Birçok öğretmen akrabamız var ve hepsi aynı şeyi söylüyor. Ders başladıktan kısa süre sonra öğrencilerin çoğu çıkıyor, kalanlar da pek bir şey anlamıyor diyorlar. En azından sayısal dersler için devletin çizim tableti vermesi gerekmez mi? Çünkü tarih, coğrafya gibi anlatılabilen konular değil bu dersler. Doların durumu belli. Bugün bir öğretmen iş gören bir laptop almaya kalksa en az 5000-6000 TL vermesi lazım. Çoğu da bu parayı veremediği için 300x500 çözünürlükle kamera açıp bir şeyler yapmaya çalışıyor. Öğrenciler bu şekilde mezun edilirse önümüzdeki birkaç sene içinde iş bulamayanlar 2 katına çıkacak.

Özellikle öğrencilerin ve öğretmenlerin görüşlerini merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir halta yaradığı yok kendini çalışacaksınız derslere.
Zaten hiçbir zaman okul dersleri işime yaramadı. Kendim çalışmadan anlamıyorum, şu dersi derste anlayanlardan da şüpheleniyorum.

Bi' derste hocanın yazdıklari geç geliyor bi' ders hocanın sesi gelmiyor bi' ders hoca kamerasını açıp kitabı göstermeye çalışıyor ama pek bir şey gözükmüyor. Yani hayır, ülkemiz uzaktan eğitime hazır değil.

Değil hiçbir şey anlamıyorum ve hocanın, interneti mi gidecek nolacak mikrofonu mu kötü ohho bir de sınıfta ki bazı uyuzların bir çenesi durmuyor bir duru da hoca anlatsın

Yeni konular

Geri
Yukarı